Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Видеосюжеты » Сплачувати за послуги вважають не за потрібне - КП «Новозаводське»


Нормовен

Сплачувати за послуги вважають не за потрібне - КП «Новозаводське»

Обслуговування внутрішньобудинкових мереж, прибирання та поточні ремонти – за останні півроку заборгованість чернігівців перед КП «Новозаводське» за ці послуги зросла майже вдвічі.Наталія Сапон, начальниця абонентського відділу КП «Новозаводське»: «На даний момент заборгованість населення перед КП «Новозаводське» за надані послуги складає 4 мільйони 600 тисяч гривень. З початку поточного року на 1 січня заборгованість населення складала 2 мільйони 800 тисяч гривень».

На підприємстві стрімкий ріст заборгованості пов’язують з монетизацією субсидій. Так, від лютого-березня частину відшкодованих державою коштів за комунальні послуги люди почали отримувати на руки і витрачати їх не за призначенням.

Наталія Сапон, начальниця абонентського відділу КП «Новозаводське»: «Населення просто, отримуючи кошти, не в повному обсязі сплачують за послуги. Тобто, мабуть, вважають не за потрібне або не цільове використання».

Така ситуація нині на всіх підприємствах Чернігова. Тому служби постійно проводять зустрічі з населення і, за дорученням міського голови, суми боргу друкують у платіжках та вивішують на під’їздах. Якщо сплачувати люди не поспішають, подають до суду.

Наталія Сапон, начальниця абонентського відділу КП «Новозаводське»: «Наприклад, щомісячно по закриттю місяця обходимо квартири боржників. Намагаємось роз’яснювати населенню щодо укладання договору реструктуризації або порядку оформлення субсидії, щоб вирішити досудово ці питання на погашення заборгованості. Але іноді нам не відчиняють двері, іноді йдуть на контакт».

За словами начальниці абонентського відділу, не рідко багатотисячні борги будинків, це проблема лише кількох несумлінних мешканців.

Наталія Сапон, начальниця абонентського відділу КП «Новозаводське»: «В середньому на будинок приходиться від 3 до 5 боржників. Іноді це боржники, які не сплачують за послуги до 3 місяців або понад 3 місяців».

Наразі підприємство обслуговує майже 500 багатоповерхівок у Новозаводському районі міста. Завдяки постійній роботі з мешканцями вдалося вийти на 94% розрахунків. Однак ще 6% та накопичені борги і надалі не сплачують. За які кошти «Новозаводському» та іншим комунальним службам міста виконувати свою роботу, платити зарплату та реагувати на аварійні ситуації, питання відкрите.

Сюжет телеканалу «Дитинець»

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: борги, комунальні послуги, КП «Новозаводське», Наталія Сапон, «Дитинець»

Добавить в:


ЦентрКомплект