Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Видеосюжеты » Рада ухвалила у першому читанні законопроект про покарання за незаконне збагачення


Рада ухвалила у першому читанні законопроект про покарання за незаконне збагачення

За принципом: ані дня без резонансного закону працює Верховна Рада. Вона зробила крок до повернення статті про незаконне збагачення посадовців. У попередньому ухваленому сьогодні законопроекті корупціонерам загрожує до 10 років в’язниці і конфіскація статків. Але досвідчені парламентські правники застерігають, що радіти передчасно, закон цей містить суперечливі норми і може повторити долю попереднього, який скасував Конституційний суд.Реінкарнація статті про незаконне збагачення – передвиборча обіцянка Президента та партії влади, тож виконати її вирішили якнайшвидше.

Палаци і маєтки посадовців всіх рівнів мають пояснити, або з ними попрощатись. А от саджати планують лише найбагатших. Поріг, після якого можна з палацу переїхати до в’язниці, зробили значно вищим – 14,5 мільйонів гривень.

Олександра Устінова, фракція «Голос»:
«Все, що ти накрав, в тебе можуть максимум конфіскувати. Посадити тебе ніхто не зможе. Це можна назвати амністією корупціонерів».

Галина Янченко, фракція «Слуга народу»: «Нашою задачею є не посадити усіх на світі, а якраз повернути ті вкрадені активи, які були крадені службовими особами у вас з нами».

А от для застосування конфіскацій, поріг нижчій. Та підпадає під неї значно ширше коло, і не лише посадовців, а й третіх осіб, які могли отримувати вказівки від потенційного корупціонера.

Закон трактується так розмито, що не лише корупціонери, а майже хто завгодно може потрапити під конфіскацію, стверджує правник Сергій Власенко.


Сергій Власенко, фракція «Батьківщина»:
«Якщо завтра якогось вашого знайомого лише запідозрять в тому, що він корупціонер, то ви потенційна жертва. До вас в квартиру можуть прийти, арештувати, без вашої участі в суді, передати в АРАМ (агентство з реалізації арештованого майна), продати до встановлення винуватості і вашої, і тої особи, яка є. При цьому потім може бути рішення про те, що ви не винуваті. Але квартира ваша вже пішла».

В країні з корумпованими судами та правоохоронними органами давати їм такі повноваження небезпечно, застерігає нардеп.

А ще закон має зворотню дію в часі. Карати пропонують тих, хто незаконно збагатився за останні 3 роки. Та попри вдосконалену норму про доведення злочину має ту ж хибу, через яку скасували старий закон. Презумпція невинуватості у ньому під сумнівом. А відтак і цей можуть визнати не конституційним.

Натомість слуги народу впевнені, у теперішній редакції презумпцію дотримано.

Анастасія Красносільська, голова Антикорупційного комітету ВР (фракція «Слуга народу): «Коли прокуратура бачить, що статки чиновника великі, а доходи його і його родини маленькі. І коли є оце доведене неспівпадіння між тим, чим він фактично користується або має у власності, і тими доходами, які отримав він і відповідно його родина, тоді можна говорити про злочин незаконного збагачення. Але ще раз довести оце неспівпадіння має орган слідства».

Ухвалити закон про незаконне збагачення та конфіскацію остаточно, хочуть дуже швидко. Закон має статус невідкладного. На поправки лише тиждень.

Вирішальне голосування може бути вже наступного четверга.

Сюжет телеканалу «1+1», «ТСН»

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: незаконне збагачення, корупція, законопроект, нардепи, посадовці, Верховна Рада, «1+1», «ТСН»

Добавить в:


ЦентрКомплект