Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Видеосюжеты » У Чернігові розквітли бузок і каштани - сплутали осінь з весною, каже біолог Юрій Карпенко
УБП


Home net

У Чернігові розквітли бузок і каштани - сплутали осінь з весною, каже біолог Юрій Карпенко

У Чернігові розквітли каштани та бузок. Як сказав кандидат біологічних наук Юрій Карпенко, через теплу погоду рослини сприймають осінь за весну. Як позначиться повторне цвітіння на деревах – розкаже Ольга Онищенко.Цей бузок квітне на території «Агробіостанції» в Ялівщині. Як каже кандидат біологічних наук Юрій Карпенко, рослина квітне не так активно, як навесні.

Юрій Карпенко, біолог: «Ви бачите, ось це сухі суцвіття весняні, а це осінні суцвіття. Бузок реагує на контраст температур, вологості і світла. Фактично, хронологічні годинники природи трошки ці рослини збивають з пантелику - високі денні температури, низькі нічні температури, достатня кількість яскравого сонця приводить до того, що бруньки, які повинні розквітувати - вони розкриваються не навесні, а зараз. Це відповідь рослин на стрес.»

Розквітли восени й каштани у середмісті Чернігові. Цей каштан біля університету «Чернігівський колегіум» скинув свої листя, пустив бруньки і розквітнув.

Юрій Карпенко, біолог: «Біля університету каштани, які заквітували перший рік, але для Чернігова це не вперше. В минулому році каштан на Красній площі, каштани на Валу - вони квітували. Причина - це те, що для каштанів змінився варіант пори року. Після спекотного літа, після дуже високих температурних режимів потрапила волога, з’явився контраст температури вдень, вночі, і це спонукало рослину розуміти це як справжню весну.»


Це не єдина причина цвітіння каштанів, каже Юрій Карпенко. Головна – те, що більшість каштанів останні 10 років уражені шкідником .

Юрій Карпенко, біолог: «Каштани в більшості регіонів України вражені каштановою міллю, - балканським шкідником, який прийшов з батьківщини цих каштанів, і виникає проблема номер один - це збереження каштанів, дерев, як частини міського середовища Для рослини і для дерева це погано, тому що цей каштан і це дерево вже не зможе заквітувати на наступний рік.»

Біолог Юрій Карпенко каже, цю проблему треба вирішувати, аби зберегти дерева.

Юрій Карпенко, біолог: «Ось ми бачимо, що в межах лісових територій листки каштану в місті і листки каштану от зараз, на території ландшафтного парку «Ялівщина» - ми бачимо, що вони досить живі, але все одно вони пошкоджені. Є комплексні заходи, які передбачають використання пасток, використання ін’єкцій щодо боротьби з цими комахами і зрошення, удобрення, прибирання листків пошкоджених, тоді каштани можуть зберегти в місті.»

Юрій Карпенко каже - якщо нічого не робити, більшість каштанів, особливо вздовж доріг, зникнуть впродовж кількох десятків років.

UA: Чернігів

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: каштани, бузок, цвітіння, біолог, Юрій Карпенко, UA: Чернігів

Добавить в:


ЦентрКомплект