Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Видеосюжеты » Вчителька з Новгород-Сіверського вчить учнів у Мезинському національному природному парку

Вчителька з Новгород-Сіверського вчить учнів у Мезинському національному природному парку

Урок історії, географії та краєзнавства просто неба. Таке заняття для своїх учнів у Мезинському національному природному парку провела вчителька історії з Новгород-Сіверської державної гімназії Вікторія Силенок. Вона називає дітей своїми вчителями та натхненниками. Вікторія Силенок серед п’ятдесяти найкращих вчителів України року за версією премії Global Teacher Prize Ukraine. Як пройшло заняття – розкаже Наталія Скляренко.Діти з вчителькою беруться за руки та обходять 500 літній дуб і кажуть: «Щоб нам пощастило!»

Так розпочинає урок історії вчителька Вікторія Силенок. Проводить його в Мезинському національному природному парку. Діти піднімаються на пагорб. Висота - 30 метрів над Десною.

Вікторія Силенок, вчителька Новгород-Сіверської гімназії ім. Костянтина Ушинського: «Діти, зараз ми знаходимося на оглядовому майданчику. Це так званий Свердловський острів. Якщо ми подивимося – отам Новгород-Сіверщина, там Сумщина і поряд з нами знаходиться Коропщина. Ми знаходимося в такому унікальному місці, де можна побачити аж три райони.»

Даша Харькова, учениця: «Це дійсно дуже унікальне місце, дуже красиво.»

Валерія Левада, учениця: «Ми ходили по маршруту, там де було давнє море. Це було цікаво.»

Вікторія Силенок п’ять років поспіль проводить інтегровані уроки з історії, краєзнавства та географії. Називає їх «живими уроками». Діти вчать предмети не в класах, а на природі.

«Організатором проекту є я та моя колега з географії Наталія Сивоглаз. Ми проводили живі уроки на Новгород-Сіверщині, а потім завдяки тому, що брали участь в обласному конкурсі, отримали грант, тоді вже залучили регіональні школи.»

Головне для дітей – це враження, каже Вікторія. Тоді навчальний матеріал засвоюється легко і надовго.

«Ура!! Ми пальчик знайшли!»

«Це белемніт, чортів палець кажуть в народі. Йому 70 мільйонів років. А за розміром як куля. – Ні, як твій палець. – Це залишки головоногого молюска.»

На уроках вчитель має спілкуватись з дітьми на рівних, тоді вони тобі довірятимуть – говорить Вікторія Силенок.

«Раніше ми з вами на уроках вчили Мезинську стоянку. Сьогодні ми приїхали сюди, аби побачити вживу де це відбувалось, як це відбувалось та які знахідки були знайдені тут на палеолітичній стоянці.»

Сергій Максименко, учень: «В шостому класі ми вчили саме про кроманьйонців, про цей час палеоліту. Зараз ми проводимо тут живий урок. Тут мені найбільше запам’яталось як виглядало житло кроманьйонців, та які зуби мамонтів.»

На «живі уроки» вчителька запрошує батьків учнів.

Олена Кочура, мати учня:
«Це є частиною навчального процесу. Зараз всі в гаджетах, в телефонах, а тут можна доторкнутися до живого. Подивіться, яка гарна погода. От ви вже запізнились, коли я смажила ковбаски – це натуральна їжа, свіже повітря, кринична вода і спілкування, обмін емоціями, знаннями, досвідом.»

Урок завершується спільним обідом. Обговорюють – яким буде наступне заняття.

UA: Чернігів

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: урок, вчителька, Вікторія Силенок, Мезинський парк, UA: Чернігів

Добавить в:


ЦентрКомплект