Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Видеосюжеты » На Чернігівщині пройшов перший регіональний чемпіонат «Захисний собака»

На Чернігівщині пройшов перший регіональний чемпіонат «Захисний собака»

Слухняність, витримку, вміння захищати господаря й нападати за його командою: за цими критеріями оцінювали собак-учасників першого регіонального чемпіонату «Захисний собака». Він пройшов у селі Новий Білоус, що під Черніговом. У ньому взяли участь вісім пар: господарі та їх чотирилапі. Як пройшли змагання – дивіться далі у сюжеті.На території табору «Відкриті двері» гуляють кане-корсо, лабрадори, німецькі вівчарки та малінуа.

Їх власники привели для того, аби взяти участь у регіональному чемпіонаті за програмою «Захисний собака». Цій програмі, за словами головного судді чемпіонату Григорія Примака, 10 років

Григорій Примак, головний суддя регіонального чемпіонату за програмою «Захисний собака»: «Вона, по-перше, доступна для всіх. Це не обов’язково мають собаки породисті. Допускаються всі собаки. Вік має бути не менше 12 місяців.»

Станіслав Шевельов, організатор регіонального чемпіонату за програмою «Захисний собака»: «Програма включає три розділи. Це – слухняність, соціалізація, і, безпосередньо, захисна служба. Собака, яка пройде усі випробування, вона – найбільш придатна до життя у місті. Вона адекватна, вона не реагує на якихось там футбольних фанатів, які йдуть та кричать. Вони просто кричать, тому що їм це подобається, тому що вони уболівають за свою команду. Але це не привід, щоб собака кусала когось. Привід, щоб собака проявляла атаку – пряма конфронтація на власника собаки.»

Безпосередньо у чемпіонаті беруть участь 8 пар. Серед них – Микола Парфененко і його Річ, метис ротвейлера.

«Улюбленця у будь-якому випадку необхідно виховувати.

Чи буду я використовувати його у побуті… Думаю, що слухняність – так, це у будь-якому випадку потрібно. А захист, той що сьогодні буде, це у будь-якому випадку для собаки гра. І стане зрозуміло, що собака зможе зробити у конкретній ситуацій.»

Перед початком чемпіонату суддя розповідає основні правила та вимоги для учасників. Як виконувати вправу – показує разом зі своїм асистентом-людиною. Потім починають перший етап – слухняність. Пес має іти поруч, зупинятися на місці. А також, за командою, бігти до господаря.

Другий етап називають соціалізацією. Перевіряють, як собака поводить себе у натовпі.

Або з людиною, яка, за легендою, загрози не несе, але може повести себе неадекватно.

Заключний етап – захист. Собака має захистити свого господаря за будь-яких обставин.

Григорій Примак, головний суддя: «Собака має, навіть будучи в наморднику, мати можливість і вміння захистити свого хазяїна. Зуби закриті, мордочка закрита. Накидається лапками, в наморднику б’є порушника.»

Також для учасників моделюють ситуацію, коли спершу перед господарем роблять різкий рух. Потім один із чоловіків нападає на власника. На чемпіонаті нападника називають фігурантом.

Андрій Долженко, фігурант: «Основне завдання фігуранта – безпека на полі, і для людини, і для собаки. І за правильної роботи фігуранта – це абсолютно безпечно. Жодних проблем із цим немає.

Так, у нас є підготовка. Ми проходимо різноманітні семінари, курси, кваліфікаційні іспити.»

Ще одне із завдань, яке ставиться перед собакою – це напад на людину, яка імовірно становить загрозу. Господар дає їй команду напасти.

Балу захищає свого чотирнадцятирічного господаря Дмитра Малицького. Хлопець каже, пса брали, щоб він міг захистити оселю.

Дмитро Малицький, учасник: «Характер у нього… От іноді буває слухняний, а іноді – упертий. А так нормально. І кусається.»

За словами Станіслава Шевельова, не стільки важлива сама перемога, скільки розуміння того, які навички собак розвинені добре, а над якими ще потрібно працювати. А також випробування взаєморозуміння людини і пса у різних ситуаціях.

Станіслав Шевельов, організатор регіонального чемпіонату за програмою «Захисний собака»: «Немає окремо собаки, немає окремо власника. Є кінологічна пара. Пара завжди працює тандемом. Якщо не працює провідник – не працює собака, якщо не працює собака – відповідно у провідник також нічого не виходить.»

«Ми сподіваємося, що цей чемпіонат стане традиційним восени. Він традиційно проводиться навесні у Золотоноші. А я хочу зробити його традиційним у місті Чернігів.»

UA: Чернігів

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: чемпіонат «Захисний собака», собаки, Новий Білоус, UA: Чернігів

Добавить в:


ЦентрКомплект