Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Видеосюжеты » У школі №7 функціонує спортзал європейського рівня з унікальною системою опалення


У школі №7 функціонує спортзал європейського рівня з унікальною системою опалення

Шкільний спортзал європейського рівня з душовими кабінами та вбиральнями, сучасною системою опалення та подачі повітря відтепер функціонує у 7-й школі. Ремонтувати приміщення почали ще в грудні.Наталія Колотило, директорка школи №7: «До ремонту був старий занедбаний спортзал, який на початку існування школи ще суміщався з актовою залою, і в кінці спортзали ще була сцена. Потім з часом її демонтували. І на місці, де знаходилась сцена, утворилось з часом невеличке провалля».

Приміщення спортивної зали зводили 50 років тому, причому взимку. Тут довелося замінити усю стару штукатурку, яка давно обсипалася, зменшити вікна, через які з приміщення виходило тепло. Багато сил будівельники вклали в нову підлогу, старе провалля засипали, на підготовлену вирівняну поверхню поклали спеціальний лінолеум, пристосований до подібних приміщень.

Перед початком робіт архітектор ознайомився зі старим планом школи. Виявилося, що при будівництві у переодягальнях були запроектовані душові кабіни, які не використовувалися вже декілька десятиліть. Їх вирішили відновити.

Наталія Колотило, директорка школи №7: «Спочатку я вагалась, чи треба його відновлювати, чи не треба. Потім посиділи і подумали, чому ні. Чому б не зробити дійсно комфортні, реально хороші, європейські умови. І каналізація була відновлена, і водопостачання, - все замінено, все нове, все свіженьке, все працює».

Тепер біля залу є дві сучасні кімнати перевдягальні, два санвузли та 4 душові кабіни. Встановлена в спортивному залі і унікальна для Чернігова система опалення. Вона розміщується під стелею.


Наталія Колотило, директорка школи №7: «Іде теплове випромінювання, тобто не безпосередньо нагрівається повітря, а нагріваються предмети, які знаходяться в спортивній залі. В тому числі нагрівається підлога. Це фактично як своє сонечко в спортзалі».

В середині труб буде тепла вода. Труби набагато менші, ніж ті, що були в спортзалі до ремонту. Крім того, вода циркулюватиме в них не постійно, а коли охолоне. Очікується, що ця система дозволить заощадити на опаленні до 50%.

За подачу свіжого повітря в приміщенні відповідає сучасна система рекуперації, яка керується дистанційно.

Для занять закупили баскетбольні щити, стінки, навісне обладнання, бруси, сітки та інше необхідне. Зробили ремонт у кімнаті для вчителів фізкультури.

Відремонтували зал коштом державного і міського бюджетів. Роботи обійшлися у понад 4 мільйони гривень. Зараз всі роботи в середині приміщення завершили, закінчують утеплювати фасад.

Поки що уроки фізкультури проводять на свіжому повітрі. У новенькому залі діти почнуть займатися, коли на вулиці стане прохолодно.

Сюжет телеканалу «Дитинець»

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: школа №7, ремонт, спортзал, фізкультура, Наталія Колотило, «Дитинець»

Добавить в:


ЦентрКомплект