Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Видеосюжеты » У Чернігівській області на сьогодні розвивається 78 видів спорту

У Чернігівській області на сьогодні розвивається 78 видів спорту

У вересні Україна відзначає День фізичної культури та спорту. В Чернігівській області на сьогодні розвивається 78 видів спорту. З підопічними працює 400 тренерів, які у 2019 році підготували 26 майстрів спорту України, 3 міжнародного класу та 428 кандидатів у майстри спорту. Всього фізичною активністю займається 25 тисяч осіб.Ніна Лемеш, директорка департаменту у справах сім’ї, молоді та спорту: «Лише в цьому році спортсменами області на офіційних міжнародних та всеукраїнських змаганнях завойовано 652 медалі, 271 з них золота».

Відзначати спортивне свято у Чернігові почали з нагородження кращих. Серед яких Микола Ворчак. 30 років власного життя заслужений тренер України присвятив роботі зі спортсменами, 10 з яких працював у паралімпійській збірній. Після чого виховував біатлоністів у Харкові та Чернігові. За цей час працював згідно своєї тренерської філософії.

Микола Вовчак, заслужений тренер України, тренер з біатлону: «Я всю жизнь говорил, нет неспособных детей – есть 90% труда и 10% родится. Эту фразу я всегда применяю для детей. Нет невозможного ни для кого, девочка ты или мальчик. Они должны понимать, что все зависит от их работоспособности и помощи тренера. Плюс, для себя я всегда говорил, не останавливаться на достигнутом».

З року в рік спорт в Україні фінансувався за залишковим принципом. А тому накопичилося достатньо проблем, які потребують вирішення.

За словами директорки профільного департаменту, сьогодні зрушення в цьому питанні все ж є. Наприклад, на законодавчому рівні затверджено виділяти не менше 10% з державного Фонду регіонального розвитку на ремонт спортивних об’єктів. Так, у Чернігові завершують реконструкцію стадіону «Юність», на що витрачено більше 40 мільйонів гривень.

Ніна Лемеш, директорка департаменту у справах сім’ї, молоді та спорту: «Також у нас ще відбувається реконструкція кінотеатру «Літній» в Новгород-Сіверському. Також у нас реалізовується державна програма по будівництву футбольних міні-полів. Лише в цьому році 6 футбольних міні-плів уже побудовано, а в минулому році побудовано 11. В цьому році уже запрацювала, і у нас є вже перші результати, державна програма по будівництву мультифункціональних майданчиків для ігрових видів спорту. В цьому році в нашій області має бути побудовано 6 таких майданчиків».

Фінансово підтримують і спортсменів, які здобувають перемоги на змаганнях міжнародного рівня.

Ніна Лемеш, директорка департаменту у справах сім’ї, молоді та спорту: «Також на стадії завершення, я сподіваюсь, тому що робота проведена велика, і є рішення обласної ради про створення в області штатної збірної команди з олімпійських видів спорту. А це 20 молодих спортсменів, які досягли певного результату на міжнародному і на всеукраїнському рівні, вони будуть зараховані спортсменами інструкторами у штатну збірну команду області. І вони щомісяця будуть отримувати заробітну плату».

Сюжет телеканалу «Дитинець»

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: спорт, спортсмени, Ніна Лемеш, «Дитинець»

Добавить в:


ЦентрКомплект