Освіта в умовах епідемії

З початком нового навчального року у закладах освіти особлива увага приділяється щепленню дітей, через ускладнену епідемічну ситуацію – спалахи кору та дифтерії, що тривають в Україні уже другий рік поспіль.Олена Горна, заступник начальника управління освіти ЧМР: «З 2000 року в країні діє закон про захист населення від інфекційних хвороб. Стаття 15 цього закону говорить про те, що діти, які не мають щеплень згідно з національним календарем щеплень, до закладів освіти не приймаються на навчання. Ще раз підкреслюю слово: на навчання. Тобто вони зараховують до закладу освіти, якщо ми говоримо про заклади загальної середньої освіти, але далі вирішується питання, в якій формі вони будуть отримувати освіту. Їм буде запропоновано навчатися за сімейною домашньою формою навчання. Якщо мова йде про заклад дошкільної освіти, батькам пропонується домашня форма освіти і вони до закладу дошкільної освіти не зараховуються».

Перебування не щеплених дітей в організованих колективах створює ризик виникнення спалахів інфекційних хвороб, запевняють фахівці. Що є загрозою для життя та здоров’я не лише учнів, а й членів їхніх сімей, та працівників закладів освіти. Більшість батьків ставиться до цього відповідально.

Директорка чернігівської загальноосвітньої школи №3 каже, що діти до закладу зараховуються та переводяться до наступних класів за умовою надання медичної довідки установленого зразка.

«Це не довідка про щеплення. Це довідка, яку видає лікар-терапевт або сімейний лікар на основі довідки про щеплення і на основі календаря щеплень. Ми в школі бачимо тільки 086-О, там, де вказано, що дитина може відвідувати освітній заклад і групу здоров’я. Дивлячись, яка у дитини група здоров’я, вчитель фізкультури планує навантаження на уроках фізичної культури відповідно до можливостей дитини», – каже директор ЗОШ №3 Олена Яковчук.

За попередньої інформації, у школі навчається 20 учнів, у яких є порушення графіка щеплення, каже директор закладу. З батьками ведеться роз’яснювальна робота щодо безпеки відсутності вакцинування, а також можливості обирати іншу форму навчання для своєї дитини, не залежно від того, щеплена вона чи ні. Якщо навчання у традиційному закладі освіти для батьків пріоритетне, то щеплення повинні бути.

Олена Горна, заступник начальника управління освіти ЧМР: «Єдиний вихід – це зробити дитині щеплення. Якщо батьки не зробили це в дошкільному віці, то є всі шанси зробити його перед самою школою. Протягом двох місяців можна хоча б розпочати і тоді звернутися до поліклініки. Лікарська комісія дасть дозвіл на те, щоб дитина відвідувала заклад освіти».

Сезон, коли загострюється чимало хвороб і є ризик підчепити вірусну інфекцію, саме час подбати про безпеку свого здоров’я і зробити належні щеплення, радять фахівці.

Сюжет телеканалу «Новий Чернігів»

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: щеплення, освіта, вакцинація, школа №3, Олена Горна, Олена Яковчук, «Новий Чернігів»

Добавить в:


ЦентрКомплект