Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Видеосюжеты » Дзвін Пам’яті лунав на честь чернігівських Героїв

Дзвін Пам’яті лунав на честь чернігівських Героїв

Війна забрала життя їхніх синів. Та не змогла відібрати пам’ять. У Київ на урочистості з нагоди вшанування пам’яті приїхали родини, які втратили найдорожче.На церемоніальному майданчику Міністерства оборони України урочистою ходою прямують військовослужбовці. Рівно о 9:00 лунає дзвін пам’яті – 50 ударів, 50 життів. Саме стільки захисників загинуло 5 вересня протягом російсько-української війни, двоє з них Андрій Шанський та Андрій Богуш із Чернігова. Кожен удар дзвону супроводжується почесним салютом.

Дзвін пам’яті було відкрито в минулому році на День захисника України. Щодня символічними ударами вшановується кожен із полеглих воїнів. І лише 17 днів протягом року, коли немає втрат, він мовчить.

Мати полеглого героя Петра Лавриненка Марія Катасонова приїхала з Харкова.

Вони кладуть квіти до стели і йдуть до пам’ятної зали, аби подумки побути наодинці зі своїми рідними, біля книги пам’яті. Ці родини об’єднало спільне горе. 5 років тому їхні сини нацгвардійці полягли в одному бою поблизу Тельманового Донецької області.

Урочисто вшановували пам’ять капітана національної гвардії України Андрія Шанського і в чернігівській загальноосвітній школі №12. Тут він навчався протягом 1991-2004 років. Щодня дітей при вході в навчальний заклад зустрічає меморіальна дошка і сповіщає про захисника. Тепер колектив навчального закладу влаштував мітинг-реквієм. Героя згадували рідні, друзі, побратими і вшановували хвилиною мовчання.

За всі 5 років війни за Україну полягли вже 172 наших земляків. На кладовищі «Яцево» настоятель кафедрального собору Святої Катерини Отець Роман відслужив поминальну литію за всіма загиблими героями Чернігівщини. Почесна варта разом з військовим оркестром супроводжували меморіальний захід. Підтримати сім’ю приїхали командування та військовослужбовці Національної гвардії України, родини полеглих захисників.

Голова громадської організації «Єдина родина Чернігівщини» Микола Шанський
каже, щодень 5 вересня найтяжчий у його житті, адже втратив рідного сина, надію і спокій. Після загибелі найдорожчої людини батько вже 5 років все робить для того, аби пам’ять його сина і всіх загиблих чернігівців гідно вшановувалася.

Сюжет телеканалу «Новий Чернігів»

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: вшанування пам’яті, герої, дзвін пам’яті, «Новий Чернігів»

Добавить в:


ЦентрКомплект