Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Видеосюжеты » Стрічку про життя Василя Стуса показали столичним журналістам


Стрічку про життя Василя Стуса показали столичним журналістам

Стрічку "Заборонений" про життя Василя Стуса показали журналістам у столичному кінотеатрі. У широкий прокат картина вийде завтра. Там, зокрема, розказують про становлення Василя Стуса - як поета та борця за українську культуру. Про те, як знімали фільм - Дар`я Коваль розкаже.Це кадри з художнього фільму "Заборонений" режисера Романа Бровко. Про життя та смерть поета-шістдесятника Василя Стуса.

Події фільму розгортаються в останні дні життя українського героя в 1985 році. Втім, у стрічці показують й минуле - 50-70 роки. Сценарист Сергій Дзюба розповідає про створення фільму.

Сергій Дзюба, сценарист фільму "Заборонений": «Ми шукали якусь особистість, яка б нас зацікавила і виявилося що по перше - за 28 років не було відзнято жодного фільму про Стуса. А якраз була 80-та річниця в минулому році. Ми задалися питанням: а хто що знає про Стуса? Ми провели соцопитування, там біля Могилянки. Про Стуса ніхто нічого не знає, або знає трошки, або не те що треба знати. Або знає історію з Медведчуком, ну все.»

Зйомки фільму почалися в квітні минулого року на вулиці Хрещатик. Цю локацію стилізували під радянські часи кінця 60-х років. Саме там була знята сцена самоспалення колишнього вояка УПА.

Сергій Дзюба, сценарист фільму "Заборонений": «Ми завісили все радянською символікою і люди просто не зрозуміли. Тобто були хлопці які підходили і казали, що ви тут робите, хто ви такі взагалі. що ви тут знімаєте. ми починали їм пояснювати, це про Стуса, вони - а покажіть сценарій. А якщо не про Стуса, ми зараз тут все зламаємо.»


А цю двохвилинну сцену знімали цілий день. Щоб відтворити акцію протесту проти арештів української інтелігенції 1965-го року, залучили понад триста акторів. Саме після цієї події Василя Стуса відрахували з аспірантури, і проти нього почалися репресії.

Далі за сюжетом - суд. Цей епізод режисер Роман Бровок знімає разом з юристами. Пояснює чому.

«У нас були певні сцени спілкування Стуса із Медведчуком за зачиненими дверима СІЗО, немає свідків, які могли сказати, що там було і як. Через це ми не можемо підтвердити достовірність цих сцен. То ж єдине, що ми могли зробити в цій ситуації - це відкрити справу суду, протокол засідання і слово в слово відтворити все, що відбувалося.»

Василя Стуса грає Дмитро Ярошенко. Про одну із найемоційніших сцен для себе розповідав раніше на знімальному майданчику.

«Була сцена, я десь тиждень провів були зйомки в тюрмі Березань - годину від Києва. І там була така сцена на дворі спалення його поезії. Я дуже плакав, а потім пішов дощ і сильні блискавки грому.»

У широкий прокат стрічка "Заборонений" вийде вже завтра.

UA: Чернігів

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: фільм "Заборонений", Василь Стус, Сергій Дзюба, UA: Чернігів

Добавить в:


ЦентрКомплект