Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Видеосюжеты » Перша Пречиста. Про що чернігівці просили Божу Матір?
УБП


Home net

Перша Пречиста. Про що чернігівці просили Божу Матір?

28 серпня українська православна церква відзначає Успіня Пресвятої Богородиці. Це одне з 12 найважливіших свят церковного року. До храму святої Катерини в Чернігові поспішають віряни, аби побути на службі, помолитися і відчути духовну атмосферу свята.Успіню завжди передує двотижневий піст. У народі це свято ще називають перша Пречиста. Люди по особливому ставляться до цієї події.

Свято Успіня Пресвятої Богородиці за традицією називається Успіням, а не смертю. Вважається, що свята Марія всього лише заснула, щоб через 3 дні прокинутися і переселитися в небесне житло.

Священнослужитель Катерининської церкви отець Євген переповідає значення свята: «Це був перелом старого завіту, вірувань старих євреї, коли жінка шанувалась як чоловік. Навіть більше, тому що вона стала благодатною. Цариця небесна, Мати Бога заснула, щоб перебувати на небесних оселях і споглядати за нами, і допомагати нам у всіх наших потребах, відповідати на наші молитви, і перебувати поряд з нами».

На середину храму спеціально винесли плащаницю, а не ікону Успіня Пресвятої Богородиці. Зображення поховальних пелен Богородиці почали використовувати порівняно недано.

Отець Євген (Орда), благочинний храму святої Катерини, військовий капелан: «Це як шана, поклоніння і повага до спочилої матері Божої».

Духовну основу свята сприймають і віряни.

У народі прийнято святити насіння та колоски пшениці із нового врожаю. У церкві християни ставлять свічки, аби помолитися за здоров’я всіх рідних і близьких, особливо дітей. Бо вірять, що Мати Божа чутливо дослухається до молитов за дітей.

За прикметами, якщо цього дня гарна погода, до прохолодного бабиного літа.

Сюжет телеканалу «Новий Чернігів»

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: Успіня Пресвятої Богородиці, віряни, Катерининська церква, «Новий Чернігів»

Добавить в:


ЦентрКомплект