Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Видеосюжеты » Чернігів дев'ятий у рейтингу обласних центрів за результатами ЗНО


Home net

Чернігів дев'ятий у рейтингу обласних центрів за результатами ЗНО

9-та сходинка серед 22 обласних центрів України.
Вже другий рік поспіль Чернігів тримає стійку позицію в рейтингу «Українського центру оцінювання якості освіти», за результатами середнього балу ЗНО.Василь Білогура, начальник управління освіти: «Це спільний результат освітян міста Чернігова і та підтримка, яка надається для оновлення матеріальної бази. Приємно. Якщо подивитися на ці рейтинги, то можна побачити, що 2 роки тому хтось був попереду, в 5-ці сильніших, а сьогодні вони випали за межі 10-ки. А місто Чернігів, якщо брати 2017 рік, знаходився на 11-му місті, і ось два роки поспіль ми в 10-ці сильніших міст України по освіті».

Порівняльні рейтинги після завершення тестування і підрахунку всіх результатів складаються за різними параметрами. Зокрема, є статистика досягнень по регіонах, обласних центрах, школах, і окремо по кожному предмету. З кількох дисциплін чернігівські школи показали досить високі результати.

Яніна Тимошенко, директорка методичного центру управління освіти: «Якщо брати рейтинг з фізики, ми маємо 4 школи підпорядковані управлінню освіти, які входять в цей рейтинг, і там дуже-дуже високі результати. Наприклад, 12-та школа посідає 27 місце, 19-та школа посідає 73 місце, 15-та школа – 90 місце. Три чернігівські школи входять в Топ-100, навіть не в Топ-200».

За словами директорки методичного центру хороший показник у міста цьогоріч із хімії.

Яніна Тимошенко, директорка методичного центру управління освіти: «Якщо взяти такий специфічний, дуже важкий, як на мене, предмети хімія, то ми маємо 11-й колегіум, який у нас більш гуманітарного профілю, але він по хімії посідає 21 місце. Це дуже великі показники».


Цікавим є також те, що майже з 17 тисяч навчальних закладів з усієї України, спеціалізована школа №1 має 25 місце з англійської мови. Разом із ЗОШ №22 школа №1 теж серед 200 кращих за результатами ЗНО з української мови та літератури.

Яніна Тимошенко, директорка методичного центру управління освіти: «Не можна бути кращим у всьому одночасно. Є певні напрямки, за якими працює школа. Вона обирає той напрямок, той профіль, за яким вона хоче працювати. І наші школи в цих профілях себе підтверджують і показують дуже достойні і класні результати».

Так, у загальному рейтингу Топ-200 шкіл є лише один чернігівський навчальний заклад – 1-а спеціалізована школа, на 61 місці.

Однак фахівчиня каже, що коли дивитися на список критично, він є доволі умовним.

Яніна Тимошенко, директорка методичного центру управління освіти: «Проаналізувавши рейтинг Топ-200, мені сподобалась статистика, що, якщо виключити з нього Київ і Львів, то залишиться лише 100 шкіл. Київ вибрав 84 школи і Львів – 22 школи. Причому в Києві є такі школи, які не є державними, вони приватні і навчання в них платне».

Той факт, що у переліку обласних центрів Чернігів у першій десятці обійшов навіть такі міста, як Одеса та Дніпро, свідчить про порівняно високий рівень освіти у місті.

Як зазначають у профільному управлінні, утримання стійкої позиції в рейтингу, це результат суттєвого покращення матеріально-технічної бази навчальних закладів, підтримка талановитих дітей та педагогів. Адже сучасні знання треба отримувати в сучасних умовах.

Сюжет телеканалу «Дитинець»

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: рейтинг, Василь Білогура, Яніна Тимошенко, ЗНО, школа, «Дитинець»

Добавить в:


ЦентрКомплект