Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Видеосюжеты » Якщо загальний борг за комунальні послуги перевищує 80 тис. грн., є шанс втратити житло


Якщо загальний борг за комунальні послуги перевищує 80 тис. грн., є шанс втратити житло

Через велику заборгованість чернігівців за тепло є реальна загроза початку нового опалювального сезону у місті. Саме тому органи місцевого самоврядування та представники комунальних служб ведуть роботу з боржниками.За словами Алли Єдомахи, заступника начальника Державної виконавчої служби області, тільки в органах ДВС Чернігова на сьогодні знаходиться 4300 виконавчих документів, на загальну суму майже 3 мільйони гривень. А державні виконавці проводять низку заходів примусового характеру.

Алла Єдомаха, заступник начальника Державної виконавчої служби області: «Виявляються кошти, доходи боржників, виявляється майно, на яке можна звернути стягнення. І відповідно за рахунок нього проводиться погашення заборгованості. В результаті вжитих заходів в цьому році виконавцями було стягнуто більше 5 мільйонів гривень, які перераховано на користь підприємств, які надають комунальні послуги».


Коли виникає заборгованість, не треба чекати поки до вас прийде державний виконавець, радить пані Алла. Якщо заборгованість мала, її краще погасити відразу. А якщо борг великий, то можна скласти договір про реструктуризацію з представником надання послуг.

Алла Єдомаха, заступник начальника Державної виконавчої служби області: «Якщо заборгованість сплачується в добровільному порядку, то в цьому є переваги. Після ж відкриття виконавчого провадження державним виконавцем до суми боргу додається ще й сума виконавчого збору – це 10%, а також витрати на проведення виконавчих дій. На сьогоднішній день мінімальний розмір витрат складає 138 гривень. З моменту відкриття виконавчого провадження інформація відносно неплатника попадає до Єдиного реєстру боржників, а отже, така особа не може вчиняти жодних дій відносно свого майна. Тобто не продати, не подарувати, абсолютно нічого, поки не буде погашена ця заборгованість».

Звернення до суду щодо відшкодування кошті через борги за комунальні послуги – це остання інстанція. Але, якщо ваш загальний борг перевищує 80 тисяч гривень, і ви не маєте інших доходів і майна, з якого відбудеться стягнення, ви ризикуєте втратити помешкання, за яке заборгували, - попереджають фахівці.

Сюжет телеканалу «Новий Чернігів»

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: заборгованість, комуналка, Алла Єдомаха, «Новий Чернігів»

Добавить в:


ЦентрКомплект