Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Видеосюжеты » Коли відкриють садок на Масанах і які заклади не приймуть дітей?

Коли відкриють садок на Масанах і які заклади не приймуть дітей?

Капітально відремонтовані предметні кабінети, зроблені початкові класи для НУШ, два лінгафонні класи та чотири кабінети робототехніки, - такі результати роботи управління освіти презентували на щотижневій розширеній нараді у муніципалітеті.Від 2016 року у Чернігові за ініціативою міського голови відмовилися від батьківських благодійних внесків у навчальних закладах, тому всі реконструкції роблять коштом переважно міського бюджету, частково спільно з державою.

Так, цьогоріч у кількох установах з’являться сучасні спортивні майданчики та спортивні зали. Теплішими стануть 74 дитячий садок, 5, 1 і 3 школи. На двох останніх об’єктах роботи ще тривають.

Минулого тижня Владислав Атрошенко особисто перевірив хід будівництва.

Владислав Атрошенко, Чернігівський міський голова: «Була там ідіотська ситуація, допущена підрядником по 1-й школі. Він розкрив кришу і затопив школу. В меншій мірі, така сама ситуація була допущена і по 3-й школі».

У міській раді кажуть, підрядник відновив усе за свої кошти, тому на освітній процес це не вплине.

За словами міського голови, на кілька тижнів продовжать роботи і в міні-сквері для школи №1, який реалізують в рамках проекту «Бюджет участі».

Інші навчальні заклади міста вже повністю готові до 1 вересня. За кілька днів прийме вихованців і новий дитячий садок №3, що в мікрорайоні Масани.

Владислав Атрошенко, Чернігівський міський голова: «Цей об’єкт закінчений на 99,9%. Я просто хвилююсь, якщо ми не дотягнемо зараз і відкриємо, тоді ми вже не доробимо. Практика показує, що треба всі роботи 100% закінчити, а тоді відкривати».

Цього тижня у «Дитячій Академії» підключать усю техніку, закуплять постіль, іграшки та дидактичні матеріали.

Владислав Атрошенко, Чернігівський міський голова: «Думаю, до середи ми повинні закінчити всі питання. Крайній термін хай буде четвер».

Розрахований на 280 дітей новий садочок забезпечує потребу чернігівців у дошкільних навчальних закладах. Це перший інфраструктурний об’єкт у Чернігові збудований за часів незалежності коштом місцевого бюджету.

Як повідомляють в управлінні освіти, саме зношеність будівель і застаріла матеріально-технічна база - це нині найбільша проблема.

Василь Білогура, начальник управління освіти: «Зважаючи на те, що багато закладів були в пристосованих приміщеннях, на сьогоднішній день вони жодним чином не відповідають не вимогам до новітньої освітньої послуги, не можливість їх перебудови чи то переобладнання. Тому це значно ускладнює і створює значне навантаження на міський бюджет».

Такими, наприклад, є 5-й садочок на Шерстянці та 23-тя школа на Бобровиці. Експертиза визнала ці будівлі аварійними і наразі вивчають можливість їх подальшої відбудови. Зокрема, розробляють проект школи-садка на місці 23-ї школи, аби в 2020 закласти кошти в бюджет на будівництво. За попередньою інформацією, звести його мають за 3 роки. Дітей на цей час розподілять до інших навчальних закладів.

Сюжет телеканалу «Дитинець»

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: заклади освіти, дитсадок, Масани, школи, «Дитинець»

Добавить в:


ЦентрКомплект