Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Видеосюжеты » 350 років гетьманській столиці: Єдиний гетьман похований у Батурині


Home net

350 років гетьманській столиці: Єдиний гетьман похований у Батурині

Не зважаючи на те, що у Батурині жили чотири гетьмани, лише один із них похований у Батурині. Це – гетьман Кирило Григорович Розумовський.Доля гетьманів складалася по різному і часто не залежала від їх волі. Так троє із чотирьох «батуринських» гетьманів померли на чужині. Дем’яна Ігнатовича заарештували за наказом із Москви, заслали до Сибіру, де він майже тридцять років перебував на службі Московської держави. Івана Самойловича теж заслали до Західного Сибіру, де він і помер.

Іван Мазепа після програної Полтавської битви був змушений утікати від гніву Петра І аж до Османської імперії – на територію сучасної Молдови, де й помер.

Останній козацький гетьман Кирило Розумовський сам обрав Батурин як місце свого поховання. Після ліквідації козацької автономії гетьману заборонили жити в Україні і він досить довго прожив у Відні. Але наприкінці життя повернуся до Батурина і збудував тут Воскресенську церкву – власну усипальницю. Помер останній козацький гетьман 9 січня 1803 року і похований у крипті під церквою.

Сьогодні стараннями заповідника Гетьманська столиця над похованням гетьмана відновлено мармуровий пам'ятник-обеліск.

UA: Чернігів

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: гетьма, Розумовський, Батурин, UA: Чернігів

Добавить в:


ЦентрКомплект