Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Видеосюжеты » 200 років з дня народження Галагана. В художньому святкують

200 років з дня народження Галагана. В художньому святкують

Про добрі справи.

Великого мецената у 200-річчя з дня народження Григорія Галагана згадували у художньому музеї, який носить його ім’я.В день народження філантропа 15 серпня там показали глядачам виставку гравюр, яку під час подорожі до Ватикану зібрав Галаган.

Олена Пономаревська, заступниця директора музею: «Гравери в XVIII столітті зробили такий альбом, який складався із 12 аркушів. Наразі в нашому музеї 11 аркушів із 12 збереглося».

Привезені сюди гравюри це зображення робіт самого Рафаеля.

Олена Пономаревська, заступниця директора музею: «На виставці представлені так само гравюри, які поки що чекають доказу того, що це було із колекції Григорія Павловича».


Саме про етап життя під час подорожей за кордоном розказала київська дослідниця Марина Будза. Вона презентувала документальну монографію «Ми виїхали з Сокиринців». Під час вивчення листів та щоденників Галагана стало зрозуміло, як змінився сам Григорій і про що він найбільше шкодував.

Марина Будзар, кандидатка історичних наук, доцент: «Прагнення улаштувати світ навколо себе так, щоб якомога менше було конфліктів між селянським і панським світом, і прагнення спокутувати до певної міри свій гріх. А свій гріх він бачив в тому, що він народився сином багатого поміщика, власником кількох тисяч десятин землі і власником кількох десятків тисяч кріпаків».

Така зустріч науковців та представників культурного середовища найкраща подяка великому меценату за його українську та просвітницьку позицію, впевнені в музеї.

Юрій Ткач, директор художнього музею ім. Г. Галагана: «Це як зустріч. Зустріч науковців, діячів культури, державних та громадських діячів тут у цій Галаганівській залі для того, щоб обмінятися думками, зробити презентації нових книжкових видань».

Григорій Галагана народився в селі Сокиринці в дворянській родині. Після закінчення університету 2 роки подорожував західною Європою. У 1858 році Галагана призначено членом Чернігівського губернського комітету і селянських справ. Працював у палаті державного майна на Чернігівщині. Після цього він займає ще низку громадських посад. Врешті стає членом чернігівського комітету з поліпшення життя селянства.

Ще під час роботи в палаті державного майна Галаган виявив прихильність до селянства, як верства, організувавши допомогу постраждалим від неврожаю. А в 1850-х роках заявляє про себе як про активного прихильника скасування кріпацтва.

Сюжет телеканалу «Дитинець»

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: Григорій Галагана, художній музей, «Дитинець»

Добавить в:


ЦентрКомплект