Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Видеосюжеты » Ветеран АТО з Чернігівщини виготовляє ексклюзивні ножі за стародавньою технологією


Ветеран АТО з Чернігівщини виготовляє ексклюзивні ножі за стародавньою технологією

Ексклюзивні і надміцні ножі за стародавньою технологією взявся власноруч виготовляти 28-річний ветеран АТО з Чернігівщини Денис Мостович. По поверненні з війни найкращою реабілітацією для нього стала давнє чоловіче захоплення, яке на початку приносило йому лише задоволення. Тепер це його власна справа, яка нині допомагає утримувати свою родину. Про надихаючу історію успіху і самореалізацію у мирному житті, далі Віталій Афанасієнко.У свої 28 Денис Мостович встиг побувати на війні, обзавестися родиною та розпочати власну справу. Загартований в боях Донбасу нині гартує сталь у власній майстерні, а з неї потім виковує ексклюзивні ножі.

Ідея відкрити власну кузню у Дениса зародилася по повернені із фронту. Хоча, каже, захоплення ножами ще з дитинства.

Денис Мостович, ветеран АТО:
«Перший ніж я зробив мабуть років 6 чи 7, точно не пам’ятаю. Пам’ятаю точно, що це був ніж із шматка старої коси».

Навчання, робота на фабриці, та ні для кого неочікувана війна, на яку Денис потрапив із самого початку. Там був гранатометником, а згодом снайпером. В 15-му в боях за вже окупований Вуглегірськ чоловіка зачепила ворожа міна.

Денис Мостович, ветеран АТО: «Багато факторів, чому ми не утримали місто. Розірвалася мінометна міна поряд з бліндажем. Коли вже я стрибав в бліндаж, то вибуховою хвилею в мене попало».

Після госпіталю саме ця майстерня розвіяла посттравматичний синдром. Тут він уже загартував понад 300 ексклюзивних ножів. Каже, попит нині достатній. Замовляють ножі від домашніх господарок до туристів та мисливців.

Денис Мостович, ветеран АТО: «Цей ніж поїде на АТО. Його вже чекають. Він в ось такому бойовому стилі – і підколюючий удар, якщо не дай Боже це знадобиться, і підріжуючий удар – елементарно порізати паракорд, відкрити консерву».

По обіді в майстерню приходить дружина Дениса Юлія, аби пофотаграфувати ще не замовлені ножі.

Чи є в чоботаря чоботи, Юлія відповідає не без емоцій.

Юлія Дубінчук-Мостович, дружина ветерана АТО: «Мене всі питають, чи є у вас. Є. В мене класні ножі з самої крутої в Україні сталі. Гострі завжди. Старається. Молодець».

Сировину для ножів Денис замовляє звідусіль. Є тут іще радянська, є й закордонна. Каже, неабиякий попит мають клинки із дамаської сталі та за японською технологією. Є й такі клієнти, які хочуть додаткових гарантій, що ніж буде в одному екземплярі.

Денис Мостович, ветеран АТО: «Найдорожчий ніж, який я зробив, коштував 600 доларів. Людина – інкогніто. Він, скажемо так, накидає на суму, але це буде ексклюзив – я більше такого ножа не повторюю і не фоткаю, не викладаю фотки».

Ручна робота продукція специфічна. А ціна залежить від складності кування. Поки що все зароблене ветеран вкладає у обладнання. І мріє вже за рік почати заробляти чистий прибуток.

Денис Мостович, ветеран АТО: «Як кажуть, гарний ніж не ржавіє в гарному шматку сала».

Сюжет телеканалу «2+2», «СПЕЦКОР»

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: ексклюзивні ножі, ветеран АТО, Денис Мостович, «2+2», «СПЕЦКОР»

Добавить в:


ЦентрКомплект