Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Видеосюжеты » Мовна практика з амбасадоркою Австралії в 1 школі в Чернігові

Мовна практика з амбасадоркою Австралії в 1 школі в Чернігові

Чи були ви в мовному таборі? А якщо в ньому в якості носія мови послиня Австралії?
В 1-й школі відбулася зустріч з амбасадоркою цієї країни в Україні. Що діти знають про цю далеку від нас країну? Говорили про клімат, біографію відомих людей і звісно ж погоду.

Мелісса О’Рурк, послиня Австралії в Україні: «У Північних штатах наша зима еквівалент вашої весни, або ж в деяких випадках, як сьогодні, і вашого літа».Таке спілкування англійською у школі №1 відбулося в рамках мовного табору, куди намагаються запросити носіїв мови.

Ольга Шелест, директорка школи №1: «Наші вчителі беруть активну участь, діляться своїми матеріалами, своїми певними доробками зі всіма вчителями України через програму GoCamp. Це програма, яка допомагає створювати мовні таборі по всій Україні і залучати носіїв мови, що є найцінніше для того, щоб діти могли спілкуватися і чути мову не тільки в виконанні вчителів».

Діти подивилися ролики про Австралію і ставили питання про Україну до її представниці. Серед іншого цікавилися і чому Австралія відкрила своє посольство в Україні лише в 2015.

Мелісса О’Рурк, послиня Австралії в Україні: «В липні 2014 року трапилася дуже трагічна подія – падіння рейсу MH-17 на російській авіаліній на контрольованій сепаратистами території Донбасу. На борту було 38 громадян та резидентів Австралії. Це справа високого пріоритету для нашого уряду, провести ретельне розслідування і притягнути винних до відповідальності перед законом, пам’ять про жертв і встановлення справедливості. Це був каталізатор, але було і ширше завдання. Австралія активно підтримує суверенітет і територіальну цілісність України, ми не визнаємо незаконну анексію Криму Росією і не підтримуємо, що робиться на Донбасі. Це було важливо для нас, показати свою підтримку Україні, і ми сподіваємось допомогти в її розвитку».

До того ж в Австралії дуже сильна українська діаспора. Амбасадорка каже, що попри кількісну її меншість за діаспору в США чи Канаді, австралійські українці дуже організовані і їхні голоси на підтримку дуже чути. До того ж її представники регулярно бувають в Україні.

Складчина
У розмові згадали і про приємні події, що пов’язують Австралію та Україну.

Мелісса О’Рурк, послиня Австралії в Україні: «Ми приймали «Ігри нескорених» в Сіднеї минулого року. І команда вашої країни, котра складається з 15 ветеранів Донбасу, завоювала 20 медалей, і майже половина з них золото. Ваші атлети зробили фантастичну роботу і були чудовими амбасадорами вашої країни».

Учні та учениці 1-ї школи натомість розказали про наше місто та його історію, як провели літо, де були і що бачили, а також, де збираються вчитися у виші.

Олександра: «Багато хто хоче поїхати вчитися до Києва, бо це столиця. Але я хочу лишитися в Чернігові. Може не на все життя, але вчитися точно тут. Я хочу вивчати графічний дизайн та комп’ютерні технології».

Невимушена розмова закінчилася вікториною: що діти запам’ятали про Австралію. За правильну відповідь подарунки.

Юлія: «Дуже круто, тому що до цього я тільки по Інтернету могла почути носителів цього язика, а зараз це вживу і це дуже круто».

«Мені дуже сподобалось, тому що я дізналася так багато інформації про Австралію. Я в захваті», - каже учениця.

Олександра: «Це для мене щось зовсім нове, тому що я ніколи ще не спілкувалася з такою високопоставленою людиною. Мені сподобалося, бо вона така дуже відкрита».

Пані Меліссі на пам’ять про Чернігів вручили подарунки і запросили на спілкування ще раз, проте вже французькою, яку теж вивчають в 1-й школі.

Сюжет телеканалу «Дитинець»

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: Мелісса О’Рурк, послиня Австралії, школа №1, мовний табір, «Дитинець»

Добавить в:


ЦентрКомплект