Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Видеосюжеты » 55 населених пунктів Чернігівської області вже другу добу залишаються без світла через буревій

55 населених пунктів Чернігівської області вже другу добу залишаються без світла через буревій

Чернігівщина отямлюється від наслідків буревію. 55 населених пунктів в цій області вже другу добу без електропостачання. Загалом це 8 тисяч домоволодінь. Це лише третині абонентів, які постраждали від негоди, не встигли поновити електрику. Валентина Доброта поспілкувалася з людьми, відрізаними від цивілізації.На центральних вулицях сіл принаймні вже можна проїхати. Повалені дерева порозчищали, а от на паралельних проїзд досі перекритий.

Ось чоловіки намагаються прибрати березу, яка обперлася на хлів. Дерева під себе підминали паркани та руйнували хати. Ця маленька дівчинка, щойно побачивши нас, стала кричати про допомогу. «Дерево. Наш забор поламався». Поруч з деревами виваленими із корінням на землі лежать і електростовпи. По області їх вирвано понад 20, обірваного дроту кілометри.

Поліна Лось з сином вже дві ночі сплять у прибудові до хліва. Ночувати у хаті небезпечно. Зі стелі сиплеться мокра глина.

Фронтон даху валяється перед двором. А від самого даху, який жінка 5 років тому замінила на новий, лише купа пошматованого шиферу. Дах у продовж 5 хвилин спочатку підняло до неба, а потім кинуло на землю. Хату зверху жінка закрила плівкою. Тепер переживає, щоб не завалився димар.

Складчина
Дахи хат на іншій вулиці нагадують скелети недобудов. Валерій самостійно заготовляє для ремонту нову шалівку.

Частину даху зірвало і на хлівах ферми. Але найстрашніше, за дві доби корів подоїли лише один раз, замість необхідних 4, і то вручну, електроенергії ж немає.
Орієнтовні збитки господарства, яке живе виключно за рахунок молока, 40 тисяч гривень. Тепер і майбутні надої під загрозою.

Дві доби без електроенергії, і в селах зразу змінилися цінності – багатий той, у кого не сів мобільний телефон.

Тетяна Іванівна у відчаї відкриває морозильну камеру, там зберігається усе м’ясо. Порося господиня ростила півтора року.

У кожній хаті, де пронісся буревій, збитки щонайменше на кілька тисяч гривень. Там, де вирвали дахи, десятки. Єдина втіха – на наступну зиму тепер усі матимуть чималі запаси дров.

Електропостачання у регіоні енергетики обіцяють поновити до кінця тижня. Якщо звісно, знову не втрутиться погода.

Сюжет телеканалу «1+1», «ТСН»

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: буревій, електроенергія, наслідки, «1+1», «ТСН»

Добавить в:


ЦентрКомплект