Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Видеосюжеты » В Новгороді-Сіверському дороги почали ремонтувати сумішшю емульсії зі щебенем

В Новгороді-Сіверському дороги почали ремонтувати сумішшю емульсії зі щебенем

Емульсія зі щебенем замість асфальтобетону – вперше в Новгороді-Сіверському ямки на дорогах латають у такий спосіб. У Семенівці емульсією користуються другий рік. Цей спосіб у півтора рази дешевший, каже директор «Шляхо-будівельного управління 14» Олександр Харчук, і використовується для ремонтів півстоліття.Вулиця Вокзальна. Звідси почали ямковий ремонт у Новгороді-Сіверському. В цій автівці емульсія – бітум, вода та емульгатор - змішується з дрібним щебенем і під тиском задувається в ямки на дорозі. Ремонтників у бригаді двоє – водій та оператор.

Ремонт робить Київське шляхове ремонтно-будівельне управління №1. Емульсію для ремонту в місті використовують вперше. До цього латали дороги асфальтобетоном. Міський голова каже, підрахували – емульсією дешевше і зручніше.

Олег Бондаренко, голова Новгород-Сіверської міськради: «Він вдвічі дешевший, ніж звичайний ямковий ремонт, він ефективніший, швидше проводиться. Десь близько 300грн. – 300-350грн. квадратний метр цією емульсією задути ямку і близько 700-750 – звичайний ямковий ремонт».

Директор чернігівського «ШБУ-14» Олександр Харчук ремонтами доріг займається близько 50 років.

Олександр Харчук, директор ТОВ «ШБУ-14»: «Стуменево-ін’єкційний метод дешевший десь у півтора рази. Уявіть собі, виникла ямка на дорозі – треба чистити, треба сушити цю ямку, обрізати її, підґрунтувати її, треба покласти асфальт і прикатати її. Ця машина одна заміняє всі ці функції».
.
В Семенівці дороги ремонтують емульсією без спеціального авто.

Євген Рибін, працівник відділу благоустрою Семенівської міськради: «Отакий процес. Спочатку продуваємо, щоб не було пилюки, потім заливаємо емульсією, засипаємо щебенем, потім знову проливаємо, щебенем знову засипаємо, мілким піском – і вона застигає».

Семенівський міський голова каже, такий спосіб обрали, бо зручно і можна робити своїми силами.

Складчина

Сергій Деденко, голова Семенівської міськради: «Асфальт вистигає, і треба робити швидко. Тут ми не залежимо від часу: люди вільні - і ми працюємо. Завтра дощ – ми зупинили роботу і чекаємо на погоду. І от таким чином латаємо невеликі ямки. У тому році ми емульсію почали практикувати. Нам сподобалось. Після зими вибивались ямки як з асфальту, так і ті, що закладали емульсією - різниці ми не побачили. Оце минулорічна емульсія. Ось воно зиму пережило, нормально все».

За довговічністю ремонт емульсією не поступається асфальтобетонному покриттю, каже Олександр Харчук.

Олександр Харчук, директор ТОВ «ШБУ-14»: «А то його й перевершує – він стоїть 2-3 сезони, тоді, коли з асфальтобетону може простояти сезон один і все».

В Європі емульсійний спосіб ремонту використовується півстоліття, каже директор шляхо-будівельного управління Олександр Харчук.

Олександр Харчук, директор ТОВ «ШБУ-14»: «Називається він струменево-ін’єкційний метод. Він використовується не один десяток років в Європі, в Штатах. Навіть у Білорусі – ми їздили у складі дорожньої делегації – вже в 2001 році по Гомелю ходили такі машини і робили ямковий ремонт».

У Новгороді-Сіверському у такий спосіб ремонтують дороги вперше, бо, каже міський голова, раніше про нього не знали.

Олег Бондаренко, голова Новгород-Сіверської міськради: «Управління капітального будівництва Чернігівської ОДА підказало, що є такий спосіб. Ми на одній з нарад попросили контакти і спробуємо таким чином відремонтувати».

Олексій, житель Новгорода-Сіверського: «Ну не знаю, ще такого не було у нас ремонту. Що це воно дасть, будемо бачити.

На такий ремонт цьогоріч з бюджету Новгорода-Сіверського виділили 200тис.грн., каже Олег Бондаренко. На ці кошти планують відремонтувати всі центральні вулиці.

UA: Чернігів

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: Новгород-Сіверський, ремонт дороги, UA: Чернігів

Добавить в:


ЦентрКомплект