Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Видеосюжеты » Ювілей палацу Кирила Розумовського (відео)

Ювілей палацу Кирила Розумовського (відео)

Єдиний палац українського гетьмана, який вдалося зберегти в Україні, святкує 10-річчя. Саме у серпні 2009 року палац Кирила Розумовського у Батурині урочисто відкрили для відвідувачів. На сьогодні він також єдиний відреставрований в часі незалежної України.Палац відновили за часів президентства Віктора Ющенка. Фінансово до реставрації долучились також благодійники та меценати.

Сьогодні палац останнього гетьмана України пам’ятка архітектури національного значення.

За 10 років тут зібрали значну кількість оригінальних речей. В залах палацу можна побачити особисті речі Кирила Розумовського, які подарував прямий нащадок гетьмана. Щодня палац відвідує 200-300 туристів, за рік – до 50 тисяч. Приїжджають до Батурина і іноземці.

Сьогодні палац гетьмана Розумовського це не тільки музейний комплекс, він є також осередком наукової діяльності. На базі палацу часто відбуваються презентації різних наукових видань. Тут проводять наукові конференції. Палац це ще й культурно-мистецький осередок для мешканців Батурина та гостей міста.

Вже 2 роки поспіль на території Батурина у серпні відбувались грандіозні концерти, на яких виступали зірки української естради. Вони збирали до 10 тисяч глядачів. Продовжать традицію і цього річ.

Концерт «Вива.Батурин» відбудеться 23 серпня о 19-й годині прямо біля палацу Кирила Розумовського. Вхід вільний.

Сюжет телеканалу «Новий Чернігів»

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: батурин, гетьманська столиця, Кирило Розумовський, «Новий Чернігів»

Добавить в:


ЦентрКомплект