Грибний сезон розпочався (відео)

Через досить теплу і вологу погоду у нашому регіоні вже розпочався грибний сезон. Здебільшого шанувальники тихого полювання відвідують уже знайомі грибні місця.Існує 100 тисяч різновидів грибів, лише 40 з них вважаються їстівними. Перед збиранням грибів треба добре в них розібратися, переконані фахівці.

Світлана Потоцька, кандидат біологічних наук, доцент кафедри екології та охорони природни НУЧК: «Гриби розподіляються на нижчі і вищі. В основному ми споживаємо в їжу вищі гриби. Це у нас ідуть шопенкові гриби, які в природному середовищі людина збирає, потім дома їх готує. Але треба звернути увагу, що гриби повністю в нашому організмі не розкладаються. Гриби шопенкові не рекомендуються взагалі споживати дітям до 12 років, тому що вони мають глікоген, сечовину і хітиновий покрив».

Не можна вживати гриби зібрані на радіаційно-забрудненій території, вздовж проїжджої частини, адже гриби всмоктують всі транспортні викиди. А також і їстівні, але старі гриби. Вони також накопичують шкідливі речовини, стверджує науковець.

Серед великої кількості грибів є й такі, що мають лікувальні функції. Саме завдяки грибам винайшли перший антибіотик, який рятував життя людям. Своїми цілющими властивостями відомий білий гриб, веселковий, опеньки, лисички, чага, але таке лікування мають призначати фахівці медики.

Світлана Потоцька, кандидат біологічних наук, доцент кафедри екології та охорони природни НУЧК: «Треба звертатись до лікаря. Це лікарські препарати повинні бути. Сертифіковані. Тому самолікуванням не потрібно займатися».

У природі багато грибів, які руйнують дерева і культурні рослини. Є отруйні харчові, що небезпечні для людини. А є штучні, що вважаються делікатесом. Фахівці застерігають, що з грибами треба поводитись обережно.

Сюжет телеканалу «Новий Чернігів»

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: гриби, Світлана Потоцька, «Новий Чернігів»

Добавить в:


ЦентрКомплект