Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Видеосюжеты » Міський голова пояснив, чому у Чернігові досі нема сміттєпереробного заводу (відео)Міський голова пояснив, чому у Чернігові досі нема сміттєпереробного заводу (відео)

Це відео зняли в одному з будинків, що обслуговує комунальне підприємство ЖЕК-10. Приблизно так виглядає процес вивезення побутових відходів із під’їздів із сміттєпроводами, наголосили під час щотижневої наради у муніципалітеті.Нерідко сміттєпроводи є причиною неприємного запаху та бруду, бо в них викидають весь непотріб, тому в місті від них поступово відмовляються, встановлюючи гігієнічні заглиблені контейнери.

З цього приводу міський голова додав, що чернігівці мають виховувати в собі культуру поводження з відходами і висловив свою позицію щодо будівництва у Чернігові сміттєпереробного заводу.

Владислав Атрошенко, Чернігівський міський голова: «Сьогодні дійсно країна перетворюється в смітник і це питання треба терміново, на рівні країни, відрегулювати».

Мова про загальне бачення цього питання на рівні країни та фінансову підтримку. Вартість заводу не підйомна для міста – 30-35 мільйонів євро. Якщо взяти кредит, то виплачувати доведеться по 160 мільйонів гривень у рік впродовж 10 років.

Владислав Атрошенко, Чернігівський міський голова: «Це не є позиція зволікання чи втрати часу. Це є розумна позиція, витрачати кошти в той напрямок, а це ж великі кошти, аби ще це був мільйон євро, так ми б махнули рукою та щось би спробували. Це не так би страшно було».

На думку Владислава Атрошенка, варто почекати поки держава розробить механізм на підтримку міст, які здійснюють сміттєпереробку в певному технологічному напрямку, і будувати завод відповідного типу.

Владислав Атрошенко, Чернігівський міський голова: «Ми можемо вибрати хибний напрямок сміттєпереробки. Ми візьмемо кредит і візьмемо напрямок глибокого сортування. Біомеханічний – це екологічно найбільш чиста річ. А закон буде по зеленій електроенергетиці на спалювання. Що далі? У нас не буде економіки».

Обидві технології – і глибинна переробка, і спалення – мають свої плюси та мінуси. Однак, впроваджуючи будь-яку з них доведеться суттєво підіймати тарифи.

Владислав Атрошенко, Чернігівський міський голова: «Ми повинні сьогодні, хочемо ми чи не хочемо, обрати якусь певну технологію. Ця певна технологія працює у світі, коли за переробки тонни сміття суб’єкти – люди або підприємства – сплачують від 20 євро і до 20 фунтів стерлінгів, як це сплачується в Англії».

Кошти закладені у тариф підуть на обслуговування заводу та його окупність, тому платити доведеться у 10-16 разів більше, ніж зараз.

Владислав Атрошенко, Чернігівський міський голова: «Це ж дороги 10-ку віддати за вивіз сміття. А за 18 км, тому треба заплатити зарплату двом працівникам, це треба придати машину, заправити її, обслугувати її і відвезти це сміття в середньому за 18-20 км».

Поки що в українців немає спроможності сплачувати за вивіз і утилізацію сміття такі кошти, як у європейських країнах. Проте залишити проблему на самоплив, це шлях в нікуди. Тож у муніципалітеті чекають законодавчого вирішення питання за сміттєпереробкою.

Сюжет телеканалу «Дитинець»

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: сміття, сміттєпереробний завод, Атрошенко, «Дитинець»

Добавить в:


ЦентрКомплект