Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Видеосюжеты » Запобігти епідемії дифтерії: чи є в Чернігові вакцина? (відео)

Запобігти епідемії дифтерії: чи є в Чернігові вакцина? (відео)

Запобігти епідемії.

Чернігівців закликають вакцинуватися проти смертельно-небезпечних дифтерії і правця, так як минулого року кожен другий не зробив потрібного щеплення.Владислав Кухар, начальник управління охорони здоров’я ЧМР: «На сьогоднішній день у провідних наших українських імунологів є певне побоювання того, що можливо очікується епідемія дифтерії, в зв’язку з тим, що в Україні дуже низький прошарок щеплених людей, в зв’язку з тим, що певний період часу відсутня була вакцина проти дифтерії в Україні».

Аби не допустити спалаху інфекції, рівень імунізації населення має бути 90-95%. Тоді як на Чернігівщині майже 60, а середній по Україні і ще нижчій.

Лікарі кажуть, єдиний захист від хвороби – щеплення, що має тривалий ефект.

Валентина Вамуш, завідувачка відділення сімейних лікарів поліклініки №3 ЧМЛ №1:
«Щеплення проти дифтерії проводиться кожні 10 років після 16 років. Якщо в 16 років зробили щеплення в дитячій поліклініці, то далі діти переходять під нагляд сімейного лікаря вже в дорослу поліклініку. То кожні 10 років відбувається щеплення сімейним лікарем».

Якщо не було планової ревакцинації, її можна зробити у сімейного лікаря безкоштовно.

Владислав Кухар, начальник управління охорони здоров’я ЧМР: «На сьогоднішній день скажу так, що місто Чернігів забезпечено в достатній кількості вакциною проти дифтерії. Вакцина безкоштовна. Тому питання тільки в тому, що треба звернутися і отримати необхідне щеплення».

Ті, що взагалі не вакцинувалися від дифтерії, повинні отримати, що найменше 3 дози ліків впродовж 6 місяців. Підхопити хворобу можна при контакті з інфікованою людиною.

Владислав Кухар, начальник управління охорони здоров’я ЧМР: «В першу чергу треба звернутися людям працюючих у дитячих навчальних закладах, школах, працівники лікарень, медичних установ, комунальних підприємств, торгівлі».

Вакцина проти дифтерії є комплексною і захищає також від правця, яким можна заразитися при порізах та укусах тварин. Обидві хвороби небезпечні насамперед ускладненнями. Вони вражають дихальну, кровоносну та нервову системи.

Останній спалах дифтерії фіксували понад 20 років тому.

Сюжет телеканалу «Дитинець»

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: дифтерія, епідемія, вакцинація, щеплення, правець, «Дитинець»

Добавить в:


ЦентрКомплект