Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Видеосюжеты » Ліквідовувати чи ні районні ради у Чернігові: обговорювали у міській раді (відео)

Ліквідовувати чи ні районні ради у Чернігові: обговорювали у міській раді (відео)

Ліквідовувати районні ради у Чернігові чи ні обговорювали у міській раді. На зустріч прийшли представники міської влади, депутати міської та районних рад та містяни. Як сказав UA: Чернігів заступник міського голови Олександр Ломако, ліквідація 2 райрад у Чернігові дозволить зекономити 15 мільйонів гривень.До сесійної зали прийшли депутати та жителі міста.

Катерина, тимчасово не працює: «По інтернету, зайшла на сайт міської ради і побачила анонс. Я відстоюю, що доцільно зараз на даний момент її залишити».

На обговоренні представили економічне обґрунтування ліквідації районних рад. Олександр Ломако сказав, ліквідація райрад зекономить 15 мільйонів гривень з міського бюджету.

Олександр Ломако, заступник міського голови: «Ми розраховуємо, що ліквідувавши лише керівництво, керівний склад. Їхні заробітні плати, утримання, залиши фінансування всіх соціальних служб управління праці та терцентрів, які є. З цих 15 мільйонів ми готові направити 8 на програму прокладення централізованої каналізації в приватному секторі. 1 мільйон буде направлений на фінансування премій працівникам соціальних служб Деснянської, Новозаводської районних рад, які перейдуть в міські служби, а вони будуть всі збережені. Решту, це більше 5 мільйонів гривень, - 6 мільйонів буде направлено пропорційно на фінансування сфери освіти та охорони здоров’я в місті Чернігові».

Після зменшення витрат на утримання чиновників, приміщень та їхніх автомобілів економія складе від 18 до 21 мільйона гривень. Про це під час доповіді розповіла начальниця фінуправління міськради Олена Лисенко.

Олена Лисенко, начальниця управління фінансів:
«Загальна економія, економічний ефект у разі не утворення районних у місті Чернігові рад у наслідок ліквідації - саме 4-х юридичних осіб, хочу зазначити, що саме 4-х, двох райрад і двох фінансових управлінь, і в результаті здачі в оренду, і продажу транспортних засобів, загальний економічний ефект у разі не утворення райрад, від 18 до 21 мільйона гривень».

Володимир Олексієнко, голова постійної комісії з питань соціального захисту Деснянської районної ради: «Ніякої економії не буде. Тільки, навпаки, буде витрачатися все більше коштів на виконання. Громада може постраждати. Зменшується право громадян на представництво у владі на цілих 80 місць. Це якось, вважаємо, не конституційно. І якщо ми йдемо в Європу, треба розширювати децентралізацію. Якщо євроінтеграція, треба навіть розширювати повноваження районних рад».

Районних рад у місті дві: Новозаводська та Деснянська. У першій 36 депутатів, у другій - 42. Заступник голови Деснянської районної ради та депутат ради міської Олександр Антонов сказав, ліквідація нині не на часі.

Олександр Антонов, заступник голови Деснянської районної ради:
«Я вважаю, що це не на часі питання. Вони працюють, вони надають людям інформацію, надають послуги. І це зараз не на часі. До того ж це не тільки виконавчі органи, а це і депутатській корпус, який допомагає долучитися нашим мешканцям до спілкування з владою, і їхня думка має бути почута. І з цього можна зробити висновок: ліквідувати ради не потрібно. Обирати треба, спілкуватися, розвивати їх і надавати їм можливість підставити плече міський раді».

На наступній сесії, яка відбудеться в кінці серпня, депутати міськради вирішуватимуть, лишати районні ради у місті чи ні, сказав Олександр Антонов. Якщо рішення ухвалять, місцевих виборів у районні ради в 2020 році не буде.

UA: Чернігів

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: ліквідація, райради, обговорення, міськрада, UA: Чернігів

Добавить в:


ЦентрКомплект