Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Видеосюжеты » Під фундаментом будинку на Чернігівщині знайшли рештки ймовірних жертв Голодомору (відео)Під фундаментом будинку на Чернігівщині знайшли рештки ймовірних жертв Голодомору (відео)

Моторошна знахідка.
Під фундаментом сільського будинку на Чернігівщині будівельники знайшли людські останки. Ймовірно нещасні померли насильницькою смертю у минулому сторіччі. Валентина Доброта докладніше.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Лежало три черепи і шість ніг». Серед черепів один дитячий. Два – підліткові, ймовірно. Припускають, що цих дітей з’їлиЛюдські рештки знайшли будівельники, коли копали цю яму. Десь на глибині метр 60. Три черепи лежали ось тут в кутку, ноги трішки далі, а самого тулуба не було.

Володимир найманий працівник. Яму копав з напарником під насосну станцію і вони жартома думали про клад.

«Сколько уже лопатами роем, ну дай нам найти что-нибудь интересное. Но мы ж не об этом думали. Думали, ну монетку какую-то там», - розповідає Володимир.

З 3-х викопаних черепів один дитячий, два ймовірно підліткових, зуби добре збережені, і шість кісток. Володимир намагався знайти решту, розгрібав землю руками, але нічого не було.

«Костей и ребер у них нет, позвоночника нет. Люди были убиты, а тело расчлененное», - констатує Володимир.

Таємницю цієї страшної знахідки могли б знати господарі обійстя, але вони померли. Нові власники купили хату під дачу і почали ремонт. Сусідні хати стоять пусткою. Володимир викликав поліцію. Півтори години оглядали знахідку і поїхали ні з чим.

«Опер группа посмотрела. Говорит, кости криминальные. Криминальные с прошлого века. Поэтому, говорят, участники преступления уже мертвы. Уголовное дело не открываем», - розповідає Володимир.

Місцеві історики припускають, що це жертви Голодомору, і цих людей могли з’їсти. У селі Вовчок жива лише єдиний свідок того жахіття. Бабі Проні за півтора місяці виповниться 97. Той голод жінка добре пам’ятає. Хіба можна забути те, коли сама ледь вижила, але про канібалізм у рідному селі не чула.

«Не буду брехати, не бачила таких, що їли. При мені не їли, так я й не знаю. Багато мерли і ховали», - розповідає баба Проня.

Голод це завжди канібалізм. І Козелецький район Чернігівщини тому не виключення, каже історик Сергій Горобець. Він дослідив масу архівних документів.

Сергій Горобець, співробітник українського інституту Національної пам’яті: «Дивився по Козелеччині, передивлявся спогади. Якісь батьки зарізали свою дочку, сіли обідати і нібито видавали її заміж, обряд у них такий був. Одна з особливості голоду, це коли на такій стадії виснаження людина просто втрачає розум».

Найчастіше їли своїх або сусідських дітей, каже історик. Жертв Голодомору визначали зокрема і за РАГСовими книгами. Але у цьому селі вони не збереглися. Офіційно лише 10 жителів Вовчка померли від Голодомору, в той час, коли у сусідніх селах району сотні.

«Мерли і пухли також. Я 33-го не знаю, а 47-й знаю. І колосочки жита терли та їли, й цвіт акації їли».

Що робити із знахідкою, Володимир не знає. Власниця обійстя нині за кордоном. Місцева влада киває на поліцію, там нічого не коментують, бо термін давності злочину збіг. Експертиза – це гроші, і вона може встановити лише орієнтовну дату смерті, а не причину.

Володимир просто згрібає кістки в мішок і спускає до погреба, де їх зберігає.

«Теперь я не знаю куда их деть, всех они смущают», - каже Володимир про знахідку.

Сюжет телеканалу «1+1», «ТСН»

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: Володимир Купріянов, Голодомор, кістки, Козелецький район, село Вовчок, «1+1», «ТСН»

Добавить в:


ЦентрКомплект