Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Видеосюжеты » Як проводиться балістична експертиза (дослідження вогнепальної зброї та набоїв). Відео

Як проводиться балістична експертиза (дослідження вогнепальної зброї та набоїв). Відео

Продовжуємо серію сюжетів про кримінальних експертів. Про те, як вони розшифровують почерк та визначають підозрюваного по фотографії, ми вже розібрались. Цього разу дізнаємось, як відбувається експертиза зброї та у яких випадках вона необхідна.Віктор Медведєв, завідувач сектору дослідження зброї обласного НДЕКЦ МВС України: «Коли вилучається у злочинців зброя та боєприпаси, вона надходить на дослідження до нашого експертного центру. Як правило вона надходить з території Чернігівської області. Ми досліджуємо дані об’єкти. В більшості випадків це зброя, певна частина боєприпасів, і певна частина припадає на дослідження холодної зброї».

Судова експертиза зброї потрібна аби визначити, що стріляли саме з даного пістолету або кулемету. Висновок експертів дає підстави для винесення вироку у суді. Будь-яка зброя залишає свій унікальний слід, розповідає фахівець.

Віктор Медведєв, завідувач сектору дослідження зброї обласного НДЕКЦ МВС України: «Визначається це все за слідовою картиною, яку залишають частини зброї на гільзі чи на відстріляній кулі, в залежності від того комплексу ознак, які ми виявляємо на даних об’єктах, ми в подальшому робимо прив’язку до даного екземпляра зброї. Тобто це може бути слід Болька, слід відбивача, слід від патронного упору, сліди від магазину, тобто ключові ознаки, які залишають частини зброї на тих чи інших об’єктах. Випадків повторюваності у сучасній криміналістиці невідомо».

Експертизу проводять за допомогою спеціального обладнання.

Віктор Медведєв, завідувач сектору дослідження зброї обласного НДЕКЦ МВС України: «Під час проведення ідентифікаційних досліджень застосовується порівняльний мікроскоп. В даному випадку порівняльний мікроскоп у нас МСК1, який складається із двох предметних столиків. Як правило на лівому розміщується досліджувальний об’єкт, на правому – порівнюваний об’єкт. В даному випадку фахівець досліджує дві гільзи, одна з яких вилучена на місці події, друга – експериментальна відстріляна з пістолету наданого на дослідження. Експериментальний відстріл робиться завжди тими самими патронами, бажано з маркуваннями, як і в гільзі, яка надана на дослідження. Відстріл проводиться в підвальному приміщенні – у нас є спеціальна кімната, в кевлар або водяний кулеуловлювач, і ось ми отримуємо порівняльний матеріал».

За словами експерта, у 25% випадків вдається довести причетність зброї в ході дослідження. До речі, офіційна база власників вогнепалів дуже широка. Кожні 3 роки ті, хто мають дозвіл на зберігання зброї, проходять так званий відстріл.

Віктор Медведєв, завідувач сектору дослідження зброї обласного НДЕКЦ МВС України: «В даному приміщенні проводиться відстріл зброї. В основному проводиться відстріл зброї в цей водяний кулевловлювач від громадян, які проходять перереєстрацію та постановку на облік зброї раз на 3 роки. Суть даного кулевловлювача – він наповнений водою, у кулевловлювачі 2 секції, куля при зустрічі із водною перепоною втрачає швидкість і лягає на сітку. Після цього дані кулі підіймаються, насухо протираються та кладуться в конверт разом із гільзами для подальшого можливого вилучення та ідентифікаційне дослідження. З цієї сторони кевларовий кулевловлювач. Сюди ми як правило проводимо ідентифікаційне дослідження зброї, яка вилучається у злочинців. Відстрілюємо саме сюди, заміряємо швидкість. Відстріл зброї ключовий момент для розкриття злочинів у подальшому при вилученні куль та гільз з місця події, щоб система МВС була спроможна розкрити той чи інший злочин, який вчиняється громадянами».

Такий вид контролю власників вогнепальної зброї, за словами криміналістів, діє суттєвим стримуючим фактором від здійснення злочину. Але пори це кількість офіційно зареєстрованої зброї в області зростає.

Віктор Медведєв, завідувач сектору дослідження зброї обласного НДЕКЦ МВС України: «З кожним роком, особливо після подій 2014 року, кількість зброї збільшується в обігу на території України, і окремо по Чернігівській області. Збільшується кількість нарізної зброї, тобто її кількість теж за 10 тисяч виходить, травматичної зброї. Люди купують зброю, вкладають у неї гроші. В основному купують для самозахисту».

Експерти не радять мати справу зі зброєю – це велика відповідальність для власника. І нагадують, незаконне зберігання зброї в Україні карається законом.

UA: Чернігів

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: балістична експертиза, балістика, кримінал, Віктор Медведєв, НДЕКЦ, UA: Чернігів

Добавить в:


ЦентрКомплект