Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Видеосюжеты » 7,5 млн.грн. на Нову українську школу: у Чернігові готуються до зустрічі першокласників (відео)7,5 млн.грн. на Нову українську школу: у Чернігові готуються до зустрічі першокласників (відео)

107 перших класів Нової української школи готують до навчального року у Чернігові. На це із державного бюджету є майже 5 мільйонів гривень, ще близько 2,5 мільйонів – із міського, каже начальник управління освіти міської ради Василь Білогура.33 чернігівська школа. Вчительки початкових класів заносять в кабінети та розставляють нові одномісні парти.

Світлана Півень, вчителька 1-«А» класу: «Я можу їх комбінувати по-різному для освітнього простору. На кожному уроці є групова робота – вони можуть і по 6 спілкуватися, і по 4, і по двоє – як мені потрібно для уроку. Вони мобільні, ми можемо їх в різному напрямку групувати і ставити, і по колу ставимо».

У цій школі до навчального року готують 7 перших класів Нової української школи. 1-«Б». Під стіною стоїть ще не розпакована мультимедійна дошка. На магнітній вчителька розвішує картки з літерами та цифрами.

Галина Рудник, вчителька 1-«Б» класу: «Видали за бюджетні кошти. Ось такі картки магнітні – це магнітна дошка, і вони так прикріплюються. Ще нам видали набір карток з математики. Хтось там ще не додивися, і він по стрілочці бачить, куди вести».

Галина Рудник каже, з такою наочністю у вчителя більше можливостей для творчості, діти краще засвоюють знання.

Галина Рудник, вчителька 1-«Б» класу: «Це 6 цеглинок - це кожному учню видали такий набір. Буква «К» – ось якраз ми вже вивчили букву «К», і вони так граються. Це називається «гра по-новому». До цих же цеглинок видається і «Лего» - розвиває фантазію, творчість, критичне мислення. І до професій можна готуватись – і будівельники, і конструктори. Це магнітний конструктор. Різні конструкції – вони теж розвивають фантазію».

В Новій українській школі навчальний матеріал має розподілятись за центрами, розповідає Галина Рудник. Тому клас поділений на центри: мистецтва, читання, математики та природознавства.

Галина Рудник, вчителька 1-«Б» класу: «Глобус, лупи, компаси, карти. Телурій, який показує нам зміну дня і ночі. А це нам дали ще мікроскоп за бюджетні кошти. З цими дітьми все треба досліджувати».

Вчительки початкових класів показують, для чого в шкільних коридорах розмалювали підлогу і чим тут на перервах займатимуться діти.

Лариса Лесун, директорка чернігівської школи №33: «На перервах нам треба було щось таке придумати, щоб їм було цікаво, зручно і вони рухалися. Ми намалювали ці класики, але це тільки початок. Зараз ми хочемо, щоб у нас пройшов конкурс на кращу модель такої підлоги».

Для учнів початкових класів у школі зробили окрему тренажерну залу.

Лариса Лесун, директорка чернігівської школи №33: «Можуть використовувати, як на перервах забігти - на тренажерах, пострибати, скористатися сухим басейном. Крім НУШівських класів, а у нас їх 14 (в минулому році набрали 7 перших класів, і в цьому 7, тому 60% дітей навчаються за проектом НУШ), маємо класи для дітей з особливими освітніми потребами і інклюзивні класи. І оце фінансування дало нам змогу обладнати цю кімнату. Маємо меблі, роздатковий матеріал, всілякі технічні засоби навчання. Ви знаєте, за останні 5 років оці 2 роки найпродуктивніші».

Цьогоріч із державного бюджету Чернігів отримав на Нову українську школу близько 5 мільйонів гривень – на 3,5 мільйони менше, ніж минулого року. Із міського на НУШ виділили майже 2,5 мільйони, каже начальник управління освіти Василь Білогура.

Василь Білогура, начальник управління освіти Чернігівської міської ради: «Обласні центри, такі як Чернігів, мають дофінансувати 30%. І, по факту, в цьому році коштів ми отримали менше, і з огляду на це визначали, що ми можемо продовжити використання з минулого року. Закуплені музичні інструменти, які будуть використовуватись в навчанні, оновили меблі, доповнили дидактичні.

UA: Чернігів

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: нова українська школа, парти, підготовка, освіта, першокласники, UA: Чернігів

Добавить в:


ЦентрКомплект