Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Видеосюжеты » Як «ЖЕК-10» бореться зі злісними боржниками? (відео)

Як «ЖЕК-10» бореться зі злісними боржниками? (відео)

П’ятизначні суми у платіжках і сотні тисяч боргу на будинок.

У Чернігові продовжують боротися з неплатниками за комунальні послуги. Лише у 10-му ЖЕКу від березня тримається заборгованість майже в мільйон гривень.Ігор Лущай, начальник КП «ЖЕК-10»: «Скажемо так, в будинку не платять 5-10 чоловік. Є лідер в якого борг за квартплату 17 тисяч. Це тільки за квартплату, ви можете розуміти, скільки він заборгував за теплопостачання, за холодну гарячу воду».

Нарощувати борги люди почали весною, коли запрацювала монетизація і гроші використали не за призначенням. Так, у січні на підприємстві недорахувалися 2 мільйонів 700 тисяч гривень. А нині збитки сягають 3,5 мільйонів.

Ігор Лущай, начальник КП «ЖЕК-10»: «Самими добросовісними є пенсіонери. Вони віддають свою останню пенсію і платять кожного місяця. А самі злісні неплатники це, я так думаю і є у нас випадки, забезпечені люди, в яких є і автомобіль, і бізнес якийсь».

Самі мешканці зізнаються, що є несумлінні сусіди і ті які платять навіть через труднощі.

Ніна, пенсіонерка: «На першому поверсі 3-кімнатна квартира, говорили, що там боргу більше 200 тисяч гривень».

Складчина
Юрій, пенсіонер: «У мене в самого є невелика заборгованість. Думають, погашу її в найближчі дні або до кінця місяця».

Так як тарифи комунальних підприємств формуються зі 100% платежів, через борги споживачі ЖЕКу не вистачає коштів для розрахунків з іншими установами та повноцінної роботи.

Ігор Лущай, начальник КП «ЖЕК-10»: «Більш за все потерпає поточний ремонт. Тобто ті всі роботи, які ми повинні зробити, ми робимо в неповному обсязі. Через це бувають аварійні ситуації. Ось як наприклад, після вчорашнього дощу деякі будинки затопило».

Як працює система, працівники підприємства не одноразово пояснювали на загальних зборах та під час особистих бесід. За кілька місяців ситуація стабілізувалася, одна мінуси у квитанціях не зникли. Тепер несплачені суми вивішують на під’їздах.

Ігор Лущай, начальник КП «ЖЕК-10»: «Порозклеювали оголошення. На наступному тижні проведемо ще одні збори. Якщо не буде ніякої динаміки погашень, то будемо потихеньку відключати від електрики».

Така проблема нині на всіх комунальних установах міста. Загалом перед ЖЕКами чернігівці заборгували 16 мільйонів гривень, ще понад 140 за воду та теплопостачання. Якщо не сплачувати далі, місто зупиниться, кажуть в управлінні ЖКГ.

Ярослав Куц, начальник управління ЖКГ: «Мешканці не сплачують – ЖЕКи не надають послугу – мешканці говорять, чому ми сплачуємо, тобто виходить таке коло, яке треба розірвати. Тобто давайте уявимо на собі, що у нас завтра немає комунальних підприємств – не вивозять сміття, не прибирають в будинку, не ремонтують в підвалі труби, немає води, - все колапс. Ми всі знаходимось в одному човні».

Аби в опалювальний сезон не залишитися без тепла та решти важливих для міста послуг, підприємства Чернігова мають запрацювати в повній мірі найближчим часом.

Сюжет телеканалу «Дитинець»

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: комуналка, борги, ЖЕК, Ігор Лущай, «Дитинець»

Добавить в:


ЦентрКомплект