Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Видеосюжеты » «Хранителі курганів»: на Чернігівщині намагаються вберегти археологічні пам'ятки (відео)


Home net

«Хранителі курганів»: на Чернігівщині намагаються вберегти археологічні пам'ятки (відео)

Чернігівщина унікальне місце з точки зору археології. Тут налічується більше ніж 4,5 тисячі археологічних пам’яток. Значна частина з них, це кургани ІІ-І тисячоліття до нашої ери. Для їх охорони небайдужі громадяни створили ініціативу «Хранителі курганів», про яку розповіли на прес-брифінгу в Чернігові 8 серпня.Започаткував її Олександр Кликавка, хранитель кургану «Безводівка», що в Ічнянському районі.

Олександр Кликавка, хранитель кургану «Безводівка», засновник ініціативи: «Мій досвід в охороні історичних пам’яток я хотів поширити на інші регіони України. Оскільки ця проблема притаманна не лише Чернігівщині. А охороною пам’яток археології не займаються по всій території України».

У рамках ініціативи «Хранителі курганів» будь-хто бажаючий може взяти під опіку курган та вберігати його від знищення, і просто доглядати.

Юрась Мурог, етнічний білорус, втім його дід походив із села Нові Млини Борзнянського району, де знаходиться давній курган, хранителем якого пан Юрась є зараз.

Юрась Мурог, режисер, хранитель кургану «Новомлинський»: «Цей курган був покинутий, занедбаний, розкопаний у 90-ті роки і навіть перетворений на смітник, він весь заріс. Кілька років тому я його відвідав, зробив фотографії. І виникла думка про документальний фільм, де б курган був символом відродження, возз’єднання з історичним корінням».

Зараз хранителі курганів об’єднують людей з різних куточків України. Їхня головна мета, кажуть учасники, зберегти пам’ять про нашу давню історію.

Сюжет телеканалу «Новий Чернігів»

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: Хранителі курганів, археологічні пам'ятки, Олександр Кликавка, «Новий Чернігів»

Добавить в:


ЦентрКомплект