Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Видеосюжеты » Легенда про губернатора: чи можна вірити народним міфам про Чернігів (відео)

Легенда про губернатора: чи можна вірити народним міфам про Чернігів (відео)

Чернігів – місто легенд. Легенди та церкви – головні візитівки туристичного Чернігова. Одне з найдавніших міст України справді за сприяння істориків останні десятиліття обросло цікавими та загадковими легендами, про які чули багато містян.– Я легенди тільки знаю медичні і більше ніяких.

– Про князя Чорного, ну, потім про губернатора …

– Ні. Вибачайте. Не знаю.

– Знаю, але не хочу говорити.

Проте залишається питання, чи відповідають ці розповіді для туристів дійсності. За словами істориків, більшість легенд – це чутки та народні розповіді, що видозмінювались і передавались із покоління в покоління.

Складчина

«Загалом 90% легенд, переказів, міфів про Чернігів – це вигадки. Наприклад, що гармати на Валу подаровані Петром 1. Це неправда. Там гармати чернігівського гарнізону», – зазначає історик Олександр Бондар.

«Мета легенди – пояснити те, чого не можна пояснити. Пояснити якимось містичним способом», – додає історик Олександр Бондар.

Зазвичай легенда бере за основу реальні історичні персонажі чи факти і трохи їх видозмінює. Тому й для більшості чернігівців це лише вигадка.

– Ні. Це все-таки народна творчість.

– Якщо існує легенда, то це велике щастя, адже можна у щось вірити.

Проте, як зазначають фахівці, є перекази, що насправді є історичними фактами. Наприклад, про масові розстріли в підвалах будівлі сучасного історичного факультету.

Сюжет: Cheline TV

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: легенди, історики, Олександр Бондар, Cheline TV

Добавить в:


ЦентрКомплект