Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Видеосюжеты » 2 мільйони 400 тисяч гривень на кабінети робототехніки для чернігівських шкіл (відео)

2 мільйони 400 тисяч гривень на кабінети робототехніки для чернігівських шкіл (відео)

До 4-х чернігівських шкіл почали завозити обладнання для кабінетів робототехніки. На нього із міського бюджету витратили 2 мільйони 400 тисяч гривень. Школи обирали ті, в яких вчителі знають мову програмування, каже начальник управління освіти міськради Василь Білогура.Чернігівська школа №3. Коробки із обладнанням заносять до щойно відремонтованого класу – вдень у ньому проходитимуть уроки інформатики, після обіду працюватиме гурток робототехніки.

Пилип Духлій, співзасновник освітнього проекту «BroBots»: «Це 3D принтер, на якому можна друкувати різні деталі для роботів. Китай. Це один із найякісніших 3D принтерів. Ми раніше комплектували українськими принтерами, але вони здебільшого саморобні, ненадійні, важкі в налаштуванні».

Такий 3D принтер коштує від 30 до 40 тисяч гривень, каже Пилип Духлій. У 2016 році він заснував студію робототехніки в Броварах, тепер допомагає створювати їх в інших містах України. Каже, Чернігів – перше, де створюють одразу 4 кабінети робототехніки в школах.

Пилип Духлій, співзасновник освітнього проекту «BroBots»: «Ну одна – це дуже мало. Там якщо навчається 300 дітей, то ще 200-150 дітей в черзі на навчання стоять».

Олег Барбасов, учитель інформатики чернігівської школи №3: «Бажаючих уже підходили питали. Як тільки почули, батьки підходили – а до кого звернутися?»

Олег Барбасов пройшов 2-тижневе навчання у студії Пилипа Духлія. Навчався програмувати на базі Ардуіно – платформи для аматорського конструювання, та працювати з обладнанням. Це – лазерний різак української збірки, коштує 180 тисяч гривень.

Складчина
Олег Барбасов, учитель інформатики чернігівської школи: «Він вирізає з не товстих матеріалів. З усіх нетоксичних матеріалів можна буде створювати корпуси для роботів, або для інших проектів.»
Такі кабінети робототехніки відкривають цьогоріч в 4-х чернігівських школах – 3,12, 29 та 35. Обирали за таким критерієм.

Василь Білогура, начальник управління освіти Чернігівської міської ради: «Визначались ці школи – першочерговим була мотивація вчителів інформатики. Вимоги до них: розуміння мови програмування. Немає в шкільній програмі вимоги з мови програмування. Це вже є бажання самого вчителя, саморозвиток».

На обладнання для 4 кабінетів з міського бюджету витратили 2 мільйони 400 тисяч гривень за програмою комп’ютеризації, прийнятою в 2016-му. Спочатку, каже Василь Білогура, їх планували витратити на планшети для шкіл, потім вирішили, що кабінети робототехніки – перспективніші.

Василь Білогура, начальник управління освіти Чернігівської міської ради: «Фактично в сусідній кімнаті стоять комп’ютери, де мають учні можливість моделювати за допомогою програм. До прикладу, автомобіль, який наноситься, в кінцевому випадку – подається програмою – закладається лист фанери, і вирізаються всі деталі. Тут обладнані будуть місця для паяння. Результат даної роботи – зібрати автомобіль на дистанційному керуванні».

Олена Яковчук, директорка чернігівської школи №3: «Через робототехніку можна привернути увагу до фізики, конструювання, а значить технологій праці, до математики, інформатики і програмування.»
Пилип Духлій розповідає, які пристрої зможуть робити діти в гуртку робототехніки.

Пилип Духлій, співзасновник освітнього проекту «BroBots»:
«Пристрій з камерою на мікрокомп’ютері з розпізнаванням облич для школи. Заходить дитина в школу – камера її сканує, розпізнає обличчя, дивиться в базі даних – якщо є ця дитина, то відмічає, що дитина прийшла до школи. Якщо дитина запізнилась – йде повідомлення батькам. Якщо не прийшла взагалі – іде повідомлення, приміром, класному керівнику. Заходить чужа людина – іде повідомлення охороні «чужа людина в школі». І цей пристрій робить наш учень, якому 13 років. От все, що ми надали – на базі цього можна таке робити. Це вже не майбутнє, це вже сьогодення – просто у нас воно якось так по інерції докочується».

Начальник управління освіти Василь Білогура каже, в найближчих планах - виготовити разом з дітьми в гуртках робототехніки прилад контролю якості повітря і встановити його в школах. Він вимірюватиме 10 показників, зокрема, при падінні рівня кисню сповіщатиме про необхідність провітрювання класу.

UA: Чернігів

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: 3D принтер, школа, освіта, робототехніка, UA: Чернігів

Добавить в:


ЦентрКомплект