Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Видеосюжеты » У Михайло-Коцюбинській гімназії за гроші уряду Японії ремонтують вбиральні (відео)

У Михайло-Коцюбинській гімназії за гроші уряду Японії ремонтують вбиральні (відео)

1 мільйон 200 тисяч гривень надав уряд Японії на ремонт вбиралень у Михайло-Коцюбинській гімназії. За словами начальниці відділу освіти Михайло-Коцюбинської об’єднаної територіальної громади Лідії Гаєвської, проект ремонту санвузлів виграв у конкурсі грантової допомоги під назвою «Кусаноне». Це програма безповоротної допомоги Японії Україні, яка фінансує проекти пов’язані із безпекою людини. Гроші отримали на початку року. Ремонт почали у червні. Що встигли зробити за два місяці та коли завершать роботи, дізнавалась Анастасія Лоза.Михайло-Коцюбинська гімназія – опорний заклад однойменної об’єднаної територіальної громади. Розрахована вона на 500 учнів. Зараз тут навчається 350 дітей з Михайло-Коцюбинського, а також сіл Левковичі, Льгів та Зайці.

Наразі тут роблять капітальний ремонт 9 санвузлів. За словами начальниці відділу освіти Лідії Гаєвської, у вбиральнях замінюють каналізацію та сантехніку, обкладають їх новими кахлями. У кожному санвузлі встановлять бойлер.

«Тобто, якщо це буде зимою, то дітки матимуть змогу мити ручки теплою водичкою».

Одну з 9 вбиральнь на першому поверсі обладнають для дітей з інвалідністю. Їх з 1 вересня у гімназії навчатиметься троє.

Лідія Гаєвська, начальник відділу освіти, молоді, спорту, культури та туризму Михайло-Коцюбинської ОТГ: «Це буде такий спеціальний санвузол, з ширшими дверима, для того, щоб дітки на візку могли туди заїхати, а також поручні, щоб дітки могли триматися. Пристосований для дітей з обмеженими можливостями. Взагалі з моменту побудови школи санвузли не бачили капітального ремонту».

Сергій Кравець, виконроб: «По-перше, стан візуально був не дуже. Але основна проблема в тому, що більшість з них не працювало».

Складчина

Виконроб Сергій Кравець каже, ремонт роблять у дві черги. Це – чоловіча вбиральня для старшокласників на другому поверсі. Як і сусідня для дівчат, вона на завершальному етапі. Їх відкриють до 1 вересня.

«По-перше, стан візуально був не дуже. Але основна проблема в тому, що більшість з них не працювало».

В іншому корпусі ремонт планують завершити протягом перших місяців навчального року. Зараз тут ідуть демонтажні роботи.

«Ну от у нас роздягальні з душовими. Вони на етапі демонтажних робіт. От туалет, душові. Отут – основне велике приміщення з лавами та місцями для одягу».

Капремонт 9 вбиральнь та 2 душових коштуватиме 1,5 мільйони гривень. 20% суми виділили з бюджету громади. Решту – 1 мільйон 200 тисяч – надав уряд Японії за програмою «Кусаноне», яка дає гроші на проекти, пов’язані із безпекою людини.

Олександр Горбач, спеціаліст з економічного розвитку та інвестицій Михайло-Коцюбинської селищної ради: «Реконструкція санвузлів в Михайло-Коцюбинській гімназії – це один з 12 проектів, які фінансуються Японським урядом за програмою «Кусаноне».

З цих 12 проектів, які фінансуються по всій Україні, ми – єдина школа. Більша частина – це медичні заклади».

UA: Чернігів

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: вбиральні, гімназія, ремонт, Японія, Михайло-Коцюбинська ОТГ, UA: Чернігів

Добавить в:


ЦентрКомплект