Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Видеосюжеты » Чому у чернігівський садочок №61 не набирають дітей до ясельної групи (відео)

Чому у чернігівський садочок №61 не набирають дітей до ясельної групи (відео)

61 дитячий садок у Чернігові поки не закриватимуть. Там тимчасово призупинили набір дітей до ясельної групи. Про це UA: Чернігів сказав начальник управління освіти міської ради Василь Білогура. За його словами, проблема в тому, що садок мають обладнати вузлом обліку газу з дистанційною передачею даних. Скільки це коштуватиме та коли почнуться роботи – стане відомо після розробки проекту. Дітей же до садка не набирають, аби мінімізувати незручності. Тим часом батьки дошкільнят, які відвідують заклад, такі дії розцінюють як перший крок до його закриття і виступають проти. Написали електронну петицію, яка зібрала 277 голосів. Деталі – в сюжеті Альони Макаренко.Біля чернігівського дитячого садочка №61 збираються батьки дошкільнят. Кажуть, на останніх батьківських зборах дізналися про те, що в закладі призупинили набір дітей до ясельної групи.

Юліана Мазна, мама дошкільняти: «Нам розказали, що за новими нормами газова система не відповідає, там лічильники і ще щось на кухні. Їм сказали, що це або якісь кошти космічні, або це неможливо буде усунути. І вона нам сказала прямим текстом – якщо ви хочете, якщо ви хвилюєтеся вже зараз, можете одразу підшуковувати інше місце для дитини».

Вікторія Єремейчук, заступниця завідувачки ДНЗ № 61: «У нас взагалі в садочку по списку 96 чоловік. Але зараз старша група вибуває потроху, тому їх зараз значно менше – порядку 70 чоловік. Це майже всі лісковицькі діти. Призупинено поки що набір дітей у ясельну групу. Тому що в нас деякі технічні неполадки по газовому питанню».

Таку новину батьки дошкільнят розцінили як перший крок до закриття закладу і виступили проти.

Людмила Кобилець, мама дошкільняти: «Справа в тому, що нас дуже багато на Лісковиці. Якщо ми, наприклад, будемо возити дітей в інші садочки, ми просто не вліземо ні зранку, ні ввечері в маршрутки. Нам треба таксі буде наймати?! Ви вибачте, які у нас зарплати».

Олександр Авраменко, тато дошкільнят: «Це садок один із кращих. Тут все є, тут все по домашньому. З усім цим закриттям садочка нам визначили садок на Щорса, нам залишили дві групи під наші. Але там просто жах, грибок на стелі, підлога в дірках. Ми туди повинні своїх дітей возити».

Складчина
61-й дитячий садок створений в 1962 році, розказує завідувачка закладу Ніна Сластьон. Групи в ньому розміщені в окремих пристосованих приміщеннях, кожне з яких має власну котельню.

«Це наші колонки і котел. Котел ще більш-менш новий, десь у 80-х роках міняли в цій групі і на пральні. А колонки отакі старі, дуже зношені як кажуть».

Аби заклад функціонував, а діти в ньому були в безпеці, в групах почали встановлювати бойлери для підігріву води.

«Фактично далі він буде підключений до електроенергії й буде демонтована газова колонка, яка точно не може тут знаходитись, бо тут перебувають постійно діти і питання чадного газу – це не жарти».

Нині згідно постанови НКРЕКП садок мають обладнати вузлом обліку газу з дистанційною передачею даних. На це управління освіти передбачило 70 тисяч гривень. Проект розробляє «Чернігівгаз».

Дмитро Сдобнов, директор з капітального будівництва АТ «Чернігівгаз»: «Складність проекту в тому, що там декілька груп, вони стоять окремо одна від одної, газопровід старий проходить територією цього садочка і ми зі своєї сторони технічної дивилися, як правильно організувати цю роботу. Проектна документація вже в стадії завершення, там залишилося розробити кошторис до цього проекту і в понеділок-вівторок ми плануємо її дати замовнику».

Якщо вартість проекту перевищуватиме закладену суму, питання 61-го садочка винесуть на обговорення, каже начальник управління освіти. Однак про його закриття не йдеться. Принаймні поки що.

Василь Білогура, начальник управління освіти міськради: «Одразу проектанти попередили, що тут питання технічно складне і його досить важко вирішити за малі кошти. То ми будемо бачити, скільки це буде коштувати і як розтягнеться в часі реалізація».

UA: Чернігів

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: дитсадок №61, газ, UA: Чернігів

Добавить в:


ЦентрКомплект