Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Видеосюжеты » На Валу археологи знайшли залишки невідомої конструкції (відео)


На Валу археологи знайшли залишки невідомої конструкції (відео)

На Валу тривають археологічні дослідження.


Олена Черненко, керівниця досліджень: «Чернігівська археологічна експедиція Національного університету «Чернігівський колегіум» вже на завершальному етапі археологічних досліджень на території чернігівської фортеці Дитинця. У цьому році ми продовжили роботи започатковані в 2017 році. Це роботи спрямовані і на дослідження колишнього подвір’я Борисо-Глібського монастиря. За княжих часів тут знаходився княжий двір.
Серед найцікавіших знахідок у нас був цілий великий горщик ХІІІ сторіччя. Пустий. Він впав в підклад споруди – піч колись згоріла і перекриття. Дуже гарна була візантійська різнокольорова намистина. Ми її можемо побачити на виставці, яка буде в заповіднику взимку і на весні в Чернігівському обласному історичному музеї імені Василя Тарновського. Окрім цього, у нас є уламки візантійських посудин. Княжий двір, тому тут був імпортний посуд, безумовно скляних сирійських посудин. Ми також відкрили залишки конструкції складеної з цегли на глиняному розчині. Ця конструкція датується кінцем ХІІ – початком ХІІІ сторіччя. Однак наразі ми розкрили лише її частину. Вона достатньо велика. Остаточно встановити її призначення – це справа в майбутньому. У наступному році продовжимо розкопки. І я маю надію, що ми побачимо, що вона собою являє.
У нас велика кількість архітектурних матеріалів, але та конструкція, яку ми знайшли, вона збудована з зовсім іншої цегли плімфи на глиняному розчині. Причому цікаво використано так звану вибраковку. Тобто це плімфа або не допалена, фактично сирець, або перепалена до стану клінкеру. Вклали шар глею, зверху оцю биту цеглу, вибраковку, потім залили все це глиною з вапном і затрамбували. Тобто, достатньо не звично. І будемо дивитися в наступному році, що воно таке».

Відео: «Дитинець»

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: Вал, археологи, розкопки, Олена Черненко, «Дитинець»

Добавить в:


ЦентрКомплект