Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Видеосюжеты » ЖЕКи та ОСББ мають обрати, хто слідкуватиме за газовими трубами (відео)
УБП


Home net

ЖЕКи та ОСББ мають обрати, хто слідкуватиме за газовими трубами (відео)

45% чернігівських будинків уклали акти про розмежування із «Чернігівгазом». Рік тому компанія перестала обслуговувати внутрішньобудинкові газові мережі. За законом про «Житлово-комунальні послуги», обрати, хто це робитиме, мають ЖЕКи або ОСББ. Перед тим – підписати акти із «Чернігівгазом», в яких вказано, хто за яку частину газової труби відповідає. Зробити це мали, зі слів прес-секретаря «Чернігівгазу» Наталії Свириденко, до кінця 2017 року. Чому більша половина досі цього не зробила, розбиралась Наталія Громан.У будинку на вулиці Незалежності, 78, як і в усіх інших, рік тому «Чернігівгаз» перестав обслуговувати внутрішньобудинкові газові труби. Кожному ОСББ або ЖЕКу треба укласти договір з компанією, яка ці труби перевірятиме. Перед цим – підписати з «Чернігівгазом» акт, в якому вказано, хто за яку частину мережі несе відповідальність. Голова ОСББ «Незалежність-78» Оксана Решотько-Храпко каже, про ці акти раніше не чула.

Оксана Решотько-Храпко, голова ОСББ «Незалежність-78»: «Нас поставили до відома, що вже рік, з 2018-го року вони не є обслуговувачами. У якому стані знаходилось до 18-го року, з моменту відміни деяких наказів та постанов, ми такою інформацією не володіємо. Актів і будь-яких свідчень про це я не отримала при передачі будинку».

Голова ОСББ каже, акт з «Чернігівгазом» зможе підписати лише після зборів власників квартир. З ким підписувати договір про технічне обслуговування, поки не знає.

Оксана Решотько-Храпко, голова ОСББ «Незалежність-78»: «Будемо моніторити, будемо розмовляти з кожною організацією, яка має відповідну ліцензію, дозвіл, апаратуру на проведення цього огляду, нагляду. За тим кошторисом, який нам запропонували за свої послуги «Чернігівгаз» - це просто вражаюча сума, майже 26 тисяч, тобто 15 гривень з однієї квартири щомісячно».

Не підписували акт розмежування та договір про технічне обслуговування і в ОСББ в сусідньому будинку – на вулиці Незалежності, 74.

Артем Масюк, голова ОСББ на вулиці «Незалежність-74»: «Під споживача вони хочуть підв’язати юридичну особу ОСББ, яка не є споживачем, не є балансоутримувачем і не несе такої відповідальності. Акти ми, на даний момент, однозначно підписувати не плануємо. Необхідно розібратися у юридичній складовій цих актів».

Артем Масюк каже, він не проти, щоб їхній будинок обслуговував «Чернігівгаз».

Артем Масюк, голова ОСББ на вулиці «Незалежність-74»: «Нехай це буде «Чернігівгаз» зі своїми бригадами, але тут мають бути чітко розписані види робіт. І, відповідно, повинна бути адекватна ціна. Я розумію, що у нас є монополіст, якому в певний момент стало нецікаво обслуговувати ці газові мережі, які раніше нібито вони обслуговували. І хочуть за рахунок цього додатково збирати гроші».

Дмитро Сдобнов, директор з капітального будівництва АТ «Чернігівгаз»: «Послуга обслуговування внутрішньобудинкових систем – це не монопольна послуга. Це вільний ринок і цим може займатися будь-яка організація, яка має на це дозвіл і відповідних спеціалістів для обслуговування цих мереж».

З його слів, раніше технічне обслуговування внутрішньобудинкових мереж входило до тарифу на газопостачання.

Дмитро Сдобнов, директор з капітального будівництва АТ «Чернігівгаз»: «На сьогодні, останні 5 років, ця послуга виключена з тарифу на газопостачання. І 35-те положення відмінило безкоштовне обслуговування внутрішньобудинкових газових систем».

Ігор Швець, технічний директор АТ «Чернігівгаз»: «За законом, ми обслуговуємо свою частину, до вхідного вентиля. Кожна людина, якій постачають газ, обслуговує свої, несе відповідальність. А внутрішньобудинкові системи на даний момент ніхто не обслуговує. «Чернігівгаз» до цих систем не має ніякого відношення, це не наша зона відповідальності».

Відповідати за стан мереж самих мешканців зобов’язав закон «Про житлово-комунальні послуги», який почав діяти з першого травня.

Ігор Швець, технічний директор АТ «Чернігівгаз»: «У статті 14 Закону про «ЖКП» чітко написано: «Технічне обслуговування та поточний ремонт внутрішньобудинкових систем електропостачання та газопостачання здійснюється суб’єктом, визначеним співвласниками багатоквартирного будинку за рахунок співвласників». Тобто вами».

UA: Чернігів

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: газові труби, Чернігівгаз, будинки, ОСББ, ЖКГ, мережі, UA: Чернігів

Добавить в:


ЦентрКомплект