Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Видеосюжеты » Як реставрують дзвіницю Троїцького собору? (відео)Як реставрують дзвіницю Троїцького собору? (відео)

У Чернігові реставрують пам’ятки архітектури, що входять до Троїцько-Іллінського комплексу споруд та розташовані на Валу. Одна з найскладніших – дзвіниця Троїцького собору, збудована у бароковому стилі в кінці XVIII століття.Сергій Черняков, вчений секретар Національного архітектурно-історичного заповідника «Чернігів стародавній»: «Якщо говорити про саму дзвіницю, то ми бачимо – це 58 м дзвіниця, 5-ти ярусна. Вона виконана у соковитих барочних формах. І ми бачимо, що кожен ярус закінчується багатопрофільним карнизом. Дуже оригінальний і унікальний декор на дзвіниці, такі рослинні мотиви».

За словами історика, свого часу це була найвища у Чернігові споруд, яка слугувала орієнтиром для подорожуючих. Дзвіниця входить до заповідника «Чернігів стародавній», а дбає про неї релігійна громада.

Протоієрей Ігор, секретар Чернігівської єпархії УПЦ МП: «Останній раз вона ремонтувалася років 7 назад. Це пов’язано з тим, що все колись приходить у такий стан, коли треба щось робити. І це більш масштабні дії, це масштабний поточний ремонт».

Нині роботи тривають на 4 ярусі споруди. А це понад 50 м висота. Техніку реставрації елементів верхолази узгоджують із фахівцями заповідника, аби зберегти унікальність дзвіниці.

Сергій Черняков, вчений секретар Національного архітектурно-історичного заповідника «Чернігів стародавній»: «Зараз ми підійшли до такого серйозного етапу, коли треба і штукатурити, і треба ремонтувати ліпнину. Ліпнина досить унікальна на дзвіниці, тому її реставрувати треба прискіпливо, щоб не порушити те, що робилося у XVIII столітті».

Щоб повністю відновити шпаклівку, робітники обстежують кожний сантиметр.

Протоієрей Ігор, секретар Чернігівської єпархії УПЦ МП: «Ніхто не знає в якому стані знаходиться сама штукатурка. Тільки робочі знають, де треба знімати – де більше, а де менше».

Цьогоріч тут також передбачені внутрішні роботи. Зокрема, ремонт стін та сходів. Загальний вигляд дзвіниці собору не зміниться.

Протоієрей Ігор, секретар Чернігівської єпархії УПЦ МП: «В дзвіниці нічого не змінюється. Все залишається в тому стані, в якому воно було до нас».

Сергій Черняков, вчений секретар Національного архітектурно-історичного заповідника «Чернігів стародавній»: «Ми сподіваємось на успішне завершення ремонту. І вже щоб десь через місяць-два до нас приїжджали туристи і залюбки заходили на верхній ярус дзвіниці, і оглядали з нього місто Чернігів».

Як повідомляють у заповіднику, Іллінську церкву неподалік Троїцького собору вже відремонтувати. Найближчим часом розпочнуть реставрацію Антонієвих печер.

Сюжет телеканалу «Дитинець»

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: реставрація, дзвіниця, «Дитинець»

Добавить в:


ЦентрКомплект