Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Видеосюжеты » Якою буде стратегія розвитку Чернігівщини на 2021-2027 роки? (відео)


Home net

Якою буде стратегія розвитку Чернігівщини на 2021-2027 роки? (відео)

Стратегію розвитку Чернігівщини на 2021-2027 роки почали розробляти в облдержадміністрації.Це тематичних підгруп опрацьовували різні напрямки. Узагальнену презентацію тенденцій та проблем області, представили на засіданні 16 липня.

Олександр Хомик, директорка департаменту економічного розвитку облдержадміністрації: «Найважливіша різниця цієї стратегії те, що вона буде зроблена на засадах смарт спеціалізації. Смарт спеціалізація – це такий новий тренд, розумна спеціалізація. Тобто інноваційний розвиток пріоритетних галузей економіки. Які це будуть галузі, ми будемо спільно визначати».

На сьогодні найбільшою проблемою Чернігівщини залишається демографічна.

Олександр Хомик, директорка департаменту економічного розвитку облдержадміністрації: «Ми маємо найгіршу, на жаль, демографічну ситуацію в Україні. В нашому регіоні продовжується депопуляція населення. До того ж ми маємо найстаріше населення в Україні. Це теж тягне за собою цілий тягар соціальних проблем, тому що це навантаження на працюючих людей, це збільшення частки непрацездатного населення».

Крім того, в області історично склалася специфічна система розселення, і це також необхідно враховувати, плануючи стратегію розвитку.


Олександр Хомик, директорка департаменту економічного розвитку облдержадміністрації: «В нас історично склалося, що дуже велика відстань між населеними пунктами, і відповідно низька щільність населення. Це також змушує нас розвивати транспортну інфраструктуру, тому що транспортні витрати на самозабезпечення і соціальних послуг, і для бізнесу, зростають».

Реформа децентралізації на Чернігівщині відбувається доволі активно. В області функціонує вже 45 об’єднаних територіальних громад. Тож і розробка стратегій повинна вестися з позиції їх інтересів, зазначає консультант з бюджетних питань обласного відділення Асоціації міст України.

Микола Силенко, консультант з бюджетних питань Чернігівського відділення Асоціації міст України: «Ми хочемо бачити, як ці об’єкти, які будуть включені, і ці напрямки будуть узгоджуватись з діючими стратегіями, які вже є в більшості громад, як це буде стимулювати розвиток конкретних територій, яким чином ми взагалі зможемо розглядати стратегію з позиції децентралізації, яка сьогодні в нас іде».

Одне з питань, яке перш за все цікавить владу на місцях, інфраструктура.

Микола Силенко, консультант з бюджетних питань Чернігівського відділення Асоціації міст України: «Приведу приклад. ОТГ сьогодні відповідаю за дороги в населених пунктах. За дороги між населеними пунктами відповідає сьогодні обласна державна адміністрація. Вони хотіли б бачити, яким чином узгоджуватимуться їх завдання, конкретних ОТГ, і ці завдання, які будуть реалізовані в стратегії. Для того, щоб у нас не було розривів, щоб у нас розвиток територій був рівномірний».

Відповідно до наявних проблем та викликів, основними цілями майбутньої стратегії пропонують визначити розвиток людського потенціалу, комфортні умови для життя, конкурентна економіка.

Сюжет телеканалу «Дитинець»

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: стратегія розвитку, ОДА, «Дитинець»

Добавить в:


ЦентрКомплект