Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Видеосюжеты » КП «Ліки України»: судові баталії в розпалі (відео)

КП «Ліки України»: судові баталії в розпалі (відео)

Афера року. Саме так можна охарактеризувати перехід комунального підприємства «Ліки України» від громади до комерційних структур.«Зараз його передано новоствореній юридичній особі, один із бенефеціарів якої зареєстрований в офшорній зоні. Фактично це є завуальоване відчуження», – Микола Торбєєв, правозахисник.

Судові баталії в розпалі. Але цинізм самої ситуації зашкалює. Коли «Ліки України» було в управлінні обласної ради, заробляли мало, коли ж віддали в оренду приватним структурам – тим вистачає і платити за оренду, і заробляти.

«Дохід був менший ніж зараз. Зараз дохід більший», – Сергій Свиридов, заступник начальника управління комунального майна обласної ради.

Ще більше вражає сума оренди.

«Триста тисяч на місяць оренда. – Скільки це об’єктів? – 82», – Сергій Свиридов, заступник начальника управління комунального майна обласної ради.

У середньому це приблизно три з половиною тисячі за об’єкт, повністю облаштований під аптечну діяльність, із вигідним місцем розташування, історією, що створює необхідну клієнтську базу. По таку оренду могла б вишикуватися черга, але віддали аптечну інфраструктуру в управління Ігорю Назаренку, бізнес-партнеру екс-голови ОДА, кандидата в нардепи Валерія Куліча. Останній же не приховував своєї підтримки цієї «оборудки». І як вишенька на торт – виконавці «орендного відчуження» назвали це вигідною операцією.

«Тому що це вигідно для бюджету і для громади. Найбільш ефективний спосіб господарювання обраний», – Сергій Свиридов, заступник начальника управління комунального майна обласної ради.

Представники управління комунального майна області активно занижували значимість об’єктів.

«Ви села не рахуйте. Об’єкти розташовані в місті Чернігові та в населених пунктах області. Там багато об’єктів, які постійно утримувались, це сільські аптеки», – Сергій Свиридов, заступник начальника управління комунального майна обласної ради.

Натомість з аптечної мережі «Ліки України» видно, що абсолютна більшість об’єктів розташована в Чернігові та мінімум – у райцентрах. Є навіть у Києві. Якщо ж і бувають села, то з населенням щонайменше під дві тисячі осіб.

Що стосується самого підготовчого засідання. Відповідач – управління комунального майна як вогню боялося залучення до справи прокуратури.

«Ми заперечуємо щодо участі прокуратури в цій справі», – Сергій Свиридов, заступник начальника управління комунального майна обласної ради.

Натомість не відомо, з яких причин хотіло залучити до розгляду близько десятка департаментів ОДА. Суд це клопотання відхилив.

«Клопотання є необґрунтованим і подається з метою затягування розгляду цієї справи», – Володимир Кравченко, правозахисник, сторона позову.

Адже поки затягується розгляд, бізнес іде. Судове засідання було перенесене на серпень. Сьогодні Валерій Куліч іде в нардепи. Якщо пройде, можливо, Чернігівщину чекатиме черговий транш таких «вигідних» угод, унаслідок яких на власності громади зароблятимуть його бізнес-партнери і не тільки вони.

А оскільки бізнес-партнерами Куліча та Назаренка є ще й міський голова Владислав Атрошенко, то передвиборчі білборди Валерія Куліча набувають вже зовсім іншого забарвлення.

Сюжет: Cheline TV

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: КП «Ліки України», суд, аптека, Cheline TV

Добавить в:


ЦентрКомплект