Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Видеосюжеты » Унікальна система опалення – у спортзалі 7-ої школи (відео)

Унікальна система опалення – у спортзалі 7-ої школи (відео)

Із сучасним ремонтом та унікальною для Чернігова системою опалення, таким буде оновлений спортзал 7-ї школи. Ремонтні роботи тривають тут від січня і наразі вони на завершальному етапі.Олександр Макаров, заступник начальника управління капітального будівництва: «Багато що нового школа побачить. В першу чергу – це система опалення, яка у нас незвичайно проходить попід дахом. Однак це вже технології, які існують, вони дають економити».

Такий обігрів є лише в кількох спортивних залах в Україні. Система працює за рахунок теплообміну і дозволяє економити до 50% на енергоносіях.

Наталія Колотило, директорка ЗОШ №7: «Вона працює на тепловому випромінюванні. І принцип не конвекції, а саме принцип теплового випромінювання. Теплове випромінювання нагріває не повітря, а нагріває стіни, підлогу і нагріває людей, які знаходяться в середині. Таким чином температура в приміщенні тримається однакова від підлоги до стелі, тобто немає різних перепадів».

Систему вже вдалося протестувати. При невисокій температурі подачі води та старих вікнах у приміщенні термометри показували +21, +22. Рані для школи це були недосяжні цифри. Тому взимку будівля не прогрівалася і руйнувалася через підвищену вологість повітря.

Наталія Колотило, директорка ЗОШ №7: «До реконструкції спортзал був, можна сказати, в аварійному стані, тому що проводити уроки було досить таки проблематично: зі стелі падали шматки штукатурки, підлога була провалена і стіни сипались, тому що вологість була підвищена і температура в спортзалі в холодні місяці зими іноді сягала 13 градусів».

Аби зберегти тепло, високі вікна заклали на 2/3. Нині працюють над подальшим утепленням спортивного залу.

Олександр Макаров, заступник начальника управління капітального будівництва: «Вікна і двері зараз також будуть замінюватися, через них було більше втрат по енергоносіям. Зараз ще додаткове буде утеплення. Думаю, що спортивна зала буде дуже комфортною для перебування і дітей, і вчителів».

Крім цього у корпусі перепланують та повністю відремонтують тренерську та роздягальні, а також обладнають передбачені проектом душові з туалетами.

Олександр Макаров, заступник начальника управління капітального будівництва: «Як ви бачите тут замінюється також освітлення. Ще у нас роботи пов’язані з фарбуванням. Також система рекуперації, яка ще не встановлена. І тривають роботи по закінченню туалетів та душових».

Внутрішні роботи мають завершити до початку нового навчального року, аби діти з першого дня відвідували уроки фізкультури та спортивні секції. Зовні будівлю закінчать вже восени. На капітальний ремонт спортзалу кошти виділяли з міського та державного бюджетів.

Олександр Макаров, заступник начальника управління капітального будівництва: «На даний час вже є повна сума коштів для завершення робіт по цьому об’єкту. Це 4,5 мільйонів гривень коштів з субвенції державного бюджету і 135 тисяч гривень з місцевого бюджету».

Наразі у чернігівській школі №7 навчається майже 800 дітей. Вік будівлі понад 50 років.

Сюжет телеканалу «Дитинець»

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: школа №7, спортзал, опалення, Олександр Макаров, Наталія Колотило, «Дитинець»

Добавить в:


ЦентрКомплект