Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Видеосюжеты » Школа №3 стане теплішою – триває термомодернізація (відео)

Школа №3 стане теплішою – триває термомодернізація (відео)

Новий навчальний рік учні та учениці 3-ї школи проведуть у теплих класах. Тут вже з квітня тривають роботи з комплексної термомодернізації закладу.Олександр Макаренко, заступник начальника управління капітального будівництва: «Це повністю утеплення цоколю. Ці роботи вже зроблені. Це утеплення покрівлі над перехідною галереєю та новим корпусом. І утеплення нового корпусу в цьому році».

Впродовж двох останніх років у школі замінили на енергозберігаючі всі вікна та двері. Також працює індивідуальний тепловий пункт. Чи правда в ручному режимі налагодження?

Олена Яковчук, директорка ЗОШ №3: «Все одно залишаються прохолодні такі точки, як ми їх називаємо, в кількох кабінетах, в спортивній залі, в їдальні. Взимку, коли дуже холодно, то температура інколи спускалася навіть до 15-16 градусів».

Директорка каже, проблема у віці школи та незбалансованій тепломережі. Заклад складається з двох корпусів та переходу. Найстарішій будівлі понад 60 років.

Олена Яковчук, директорка ЗОШ №3: «В нас система опалення, внаслідок того, що добудовувалися корпуси і переходи, вона, я так розумію, теж добудовувалася. А значить вона не збалансована. І кожного разу, коли тільки починається опалювальний сезон, або завершується, у нас є проблема саме з теплом у закладі».

Такі заходи, як утеплення стін та покриття, дозволять стабілізувати температурний режим в учнівських класах, запевняють в управлінні капітального будівництва міської ради. Плюси такого ремонту вже відчули на собі у іншому закладі.

Олександр Макаренко, заступник начальника управління капітального будівництва: «Поки що ми можемо говорити про реалізований проект по термомодернізації 5-ї школи, де в цьому році вже взимку температура зросла на 10 градусів. Якщо там були приміщення, де температура була 14 градусів, то в цьому році була не менше 22. Тому, з точки зору комфорту, це дуже суттєве покращення».

Цьогоріч коштів на повну реалізацію проекту з енергозбереження школи 3 не вистачає. Тому реконструкцію робитимуть у 2 етапи.

Олександр Макаренко, заступник начальника управління капітального будівництва: «При виділенні коштів в наступному році будуть реалізовуватися всі інші заходи. Це утеплення старого корпусу, його фарбування і часткове фарбування нового корпусу, і утеплення покрівлі на новому корпусі. За мету ще ставиться капітальні ремонти індивідуальних теплових пунктів, для того, щоб зменшити суттєво споживання енергоносіїв по бюджетним закладам».

Проект реалізується в рамках програми термомодернізації будівель бюджетних закладів Чернігова. У 2019 році з міського бюджету на капітальний ремонт школи виділили 7 мільйонів гривень. Роботи планують закінчити до середини серпня.

Сюжет телеканалу «Дитинець»

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: утеплення, школа №3, Олександр Макаренко, Олена Яковчук, «Дитинець»

Добавить в:


ЦентрКомплект