Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Видеосюжеты » Попит на «Теплі кредити» зростає (відео)


Попит на «Теплі кредити» зростає (відео)

ОСББ «Світлий будинок-2016», що на проспекті Перемоги, 151А, було створено ще у 2016 році. Як каже голова правління Андрій Дмитерко, за час існування об’єднання співвласників багатоквартирних будинків, вони встигли зробити багато важливого.Андрій Дмитерко, голова правління ОСББ «Світлий будинок-2016»: «Мы уже воспользовались городской программой, по которой установили окна в местах общего пользования. А по программе «Теплый кредит» в прошлом году мы установили еще и подъездные двери на каждом этаже».

Таку можливість ОСББ отримало завдяки державній програмі «Теплі кредити», за якою відшкодовується 40% кредитних грошей. В Чернігові цю програму доповнює міська, яка відшкодовує ще 40%. Отже за цими двома програмами ОСББ заощаджує близько 80% витрат на ремонт. У народі їх називають 80 на 20. Це пряма робота ОСББ чи власника будинку з банком.

До речі, програми також можуть використовувати і жителі приватного сектору.

Паралельно з програмою 80 на 20 в місті також діє програма 70 на 30. Ярослав Куц пояснив, що у рамках цієї програми ОСББ розробляє проект, його затверджує управління ЖКГ Чернігівської міської ради і виділяють кошти з міського бюджету на ремонт. Ярослав Куц пояснив, у чому різниця між двома програмами: «Роботи мають виконуватись відповідно до всіх державних будівельних норм. Це обов’язково. Тоді, коли вони виконуються на замовлення управління, тоді це відповідно контролюється технічним наглядом. Коли ОСББ виконують роботи самі, вони їх виконують на власний розсуд, тобто це як, умовно кажучи, приватні кошти. Але за рахунок того, що є відшкодування з міського бюджету, тому треба розуміння, куди витрачаються кошти чи як».

В зв’язку з тим, що попит на програму «Теплі кредити» став більшим, виконком Чернігівської міської ради 4 липня прийняв рішення перевести частину затверджених фінансових призначень на 2019 рік у сумі 1,5 мільйони гривень з міської програми підтримки ОСББ на державну програму «Теплих кредитів».

З початку року в Чернігові кількість об’єднань співвласників багатоквартирних будинків збільшилася на 11. Всього у Чернігові створено 106 ОСББ.

Сюжет телеканалу «Новий Чернігів»

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: ОСББ, «Новий Чернігів»

Добавить в:


ЦентрКомплект