Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Видеосюжеты » Верховна Рада ухвалила законопроект про виборчий кодекс з відкритими списками (відео)

Верховна Рада ухвалила законопроект про виборчий кодекс з відкритими списками (відео)

Верховна Рада ухвалила законопроект про виборчий кодекс з відкритими списками. "За" проголосували 230 нардепів, проти - 8. Загалом, після першого читання депутати розглянули більше 4-ох з половиною тисяч поправок до закону. Ухвалений Виборчий кодекс ще не буде діяти на позачергових парламентських виборах 21 липня. Він набуде чинності 1 грудня 2023 року.Два роки тому Верховна Рада ухвалила в першому читанні проект Виборчого кодексу. Він передбачає можливість обирати депутатів за відкритими списками. Тобто, щоб виборець голосував не за партію, а за конкретного кандидата на пост народного депутата. До розгляду у другому читанні парламент перейшов 6 червня.

Чернігівщину у парламенті представляє 10 народних депутатів. «За» проголосували вісім з них: Валерій Давиденко, Сергій Березенко та Анатолій Євлахов з фракції партії «Блок Петра Порошенка», Олександр Кодола (фракція політичної партії «Народний фронт»), Анна Романова (фракція політичної партії «Об’єднання Самопоміч»), Василь Амельченко Олег Купрієнко з фракції Радикальної партії Олега Ляшка, а також Валерій Дубіль (фракція політичної партії «Всеукраїнське об’єднання «Батьківщина»).

Один нардеп – Олег Дмитренко (БПП) – не голосував.

Максим Микитась (група «Воля народу») під час голосування був відсутнім.

Верховна Рада ухвалила Виборчий кодекс з відкритими списками. "За" проголосували 230 нардепів, проти - 8. Загалом, після першого читання депутати розглянули більше 4-ох з половиною тисяч поправок до закону. Ухвалений Виборчий кодекс ще не буде діяти на позачергових парламентських виборах 21 липня. Він набуде чинності 1 грудня 2023 року.

Руслан Сидорович, народний депутат від «Об’єднання «Самопоміч»: «Для нас важливо аби це було для формування наступної десятої каденції. Проте, до проведення наступних чергових парламентських виборів наступне скликання буде мати більше ніж вдосталь часу для того щоби внести відповідні зміни підкоригувати той кодекс».

Два роки тому Верховна Рада ухвалила в першому читанні проект Виборчого кодексу. Він передбачає можливість обирати депутатів за відкритими списками. Тобто, щоб виборець голосував не за партію, а за конкретного кандидата на пост народного депутата. До розгляду у другому читанні парламент перейшов 6 червня.

Чернігівщину у парламенті представляє 10 народних депутатів. «За» проголосували вісім з них: Валерій Давиденко, Сергій Березенко та Анатолій Євлахов з «Блоку Петра Порошенка», Олександр Кодола («Народний фронт»), Анна Романова («Об’єднання «Самопоміч»), Василь Амельченко та Олег Купрієнко з «Радикальної партії Олега Ляшка», а також Валерій Дубіль («Всеукраїнське об’єднання «Батьківщина»).

Один нардеп – Олег Дмитренко з «Блоку Петра Порошенка» – не голосував.

Максим Микитась з депутатської групи «Воля народу» під час голосування був відсутнім.

UA: Чернігів

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: виборчий кодекс, Верховна Рада, UA: Чернігів

Добавить в:
АрменияЦентрКомплект