Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Видеосюжеты » Розпочалася вступна кампанія у вишах: як це відбувається у Чернігові (відео)Розпочалася вступна кампанія у вишах: як це відбувається у Чернігові (відео)

Сьогодні розпочалася вступна кампанія для абітурієнтів, які планують навчатися на бакалавраті у вищих навчальних закладах. У Чернігові вишів два – це Національний університет «Чернігівський колегіум» та Чернігівський національний технологічний університет. В обох побувала Наталія Гоман.25-річний військовий Павло Лепехо приніс до приймальної комісії Національного університету «Чернігівський колегіум» свої документи. Вступити хоче на філологічний факультет. Після школи, каже, одразу пішов до армії, вищої освіти не має.

«Мав практику спілкування з іноземцями, зрозумів, що у мене дуже гарна англійська у розмовному вигляді, і вирішив вступити, отримати вищу освіту за даним фахом. Сім’я ставиться до цього, скажімо, дуже так… Мене жінка сюди відправила».

Павло - учасник АТО. Він – один із тих, хто має принести документи на вступ особисто, а не подавати в електронному вигляді, каже відповідальний секретар приймальної комісії Національного університету «Чернігівський колегіум» Сергій Ткаченко.

«Це, наприклад, діти-сироти, учасники бойових дій, військовослужбовці, звільнені з військової служби, починаючи з 1 грудня 2018-го року, то вони мають право на написання ЗНО у нас у вузі, або здавати іспити, згідно з цією категорією спеціальних умов».

Також принести документи особисто треба тим, хто вступає після навчання в коледжах або профтехзакладах, та призерам українських, європейських і світових спортивних змагань. Дані всіх абітурієнтів потрапляють до єдиної державної електронної бази.

Вікторія Матюха, адміністраторка ЄДЕБО у Національному університеті «Чернігівський колегіум»:
«За допомогою бази ми реєструємо заяви, перевіряємо наявні дані в цих заявах. Також відбувається через базу зміна статусів заяви – «Допущено», «Зареєстровано», «Рекомендовано» та «Зарахування вступників».

В базі ми бачимо одразу і електронні заяви, і паперові заяви, які оператори вносять самостійно до бази».

Сергій Ткаченко, відповідальний секретар приймальної комісії Національного університету «Чернігівський колегіум»: «Нам видають вже результати, хто проходить по широкому конкурсу, хто вступає до нас або має право навчатися на контракті.

Що таке широкий конкурс? Це надання прохідного балу. Тобто не дають нам конкретні місця державного замовлення, а дається такий прохідний бал, який міністерство саме встановлює.

Якщо абітурієнт не набрав балів за своє ЗНО, то він не може потрапити на місця держзамовлення».

Цьогоріч, каже Сергій Ткаченко, в університеті приймають документи й на нові спеціальності.

«Наш факультет природничо-математичний, на відділенні хімбіо, у нас відкрилася фармація, промислова фармація.

На факультеті дошкільної та початкової освіти ще є образотворче мистецтво, декоративне мистецтво, реставрація, це теж нова спеціальність, яка у нас відкрилась. Музичне мистецтво – це теж нова спеціальність».

Розпочали прийом документів на бакалаврат і в Чернігівському національному технологічному університеті.

Андрій Єрошенко, відповідальний секретар приймальної комісії ЧНТУ: «У нас якомога більше розведені різні категорії вступників, окремо іде прийом до магістратури, окремо іде прийом на базі молодшого спеціаліста, і окремо працює консультаційний пункт для реєстрації заяв на 1 курс».

Електронні заявки на вступ тут подає Юрій Крутило. Допомагає йому студент цього вишу Іван Дубовик.

«Допомогти зареєструватися, а після цього розказати і показати, як подавати заявку з усіма їх специфіками».

Юрій Крутило, абітурієнт: «Мені кабінет допомагали в школі створювати. Але я сюди приїхав подати заяву, щоб переконатися, що все правильно.

Мрію на менеджмент поступити. Але ще хочу на геодезію поступити та, мабуть, на інженерію також».

Сьогодні до 16-ої години до ЧНТУ подали заявки 564 абітурієнти, до Національного університету «Чернігівський колегіум» – 245. Закінчать прийом документів 22-го липня. 26-го числа будуть відомі списки тих, хто вступив.

UA: Чернігів

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: абітурієнти, вступна кампанія, бакалаврат, UA: Чернігів

Добавить в:
АрменияЦентрКомплект