Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Видеосюжеты » У Політрудні в покинутому приміщенні магазину облаштовують клуб (відео)У Політрудні в покинутому приміщенні магазину облаштовують клуб (відео)

Жителі Політрудні зібрались на толоку, аби в покинутому приміщенні магазину зробити клуб. Село входить до Городнянської об’єднаної територіальної громади. Крамниця не працює два роки, її закрили як не прибуткову, каже виконувач обов’язків старости Олександр Ткаченко. Будівлю міське споживче товариство безкоштовно передало на баланс міської ради. Натомість там вирішили облаштувати клуб – місце, де могли б збиратися і діти, і дорослі. Поки чиновники складають список необхідного, місцеві зібралися на толоку: встигли демонтувати старі вивіски, вимести пил, прибрати сміття та пофарбувати вікна. Детальніше дивіться у сюжеті Діни Вонг.Вивіску «Магазин» демонтували, із літерами граються діти з села. Цю будівлю у центрі Політрудні готують для того, щоб облаштувати усередині клуб.

Олена Яцкова, начальниця відділу культури, сім’ї молоді та спорту Городянської міської ради: «Дуже цікаво, що приміщення знайшлось само собою. Тут колись був магазин міського споживчого товариства, у них було рішення, що ті магазини, які не вигідні – вони винесли на розгляд сесії, і депутати взяли їх на баланс. Це не один магазин, їх декілька, і їх нам передали безкоштовно».

Клубу у Політрудні немає 22 роки. Увесь цей час у селян проблема - де збиратися у разі потреби, розповідає виконувач обов’язків старости Олександр Ткаченко.

«Збори проводили загальні тут у магазині але нагальна потреба була клуб. Одна з проблем це відсутність місця де можна було зібратися. 74 чоловіки проживають, і 23 дітей. 17 шкільного віку і восьмеро дошкільнят. Давно вже потреба була».

Олена Яцкова на сторінці відділу культури Городнянської міської ради у фейсбуці виклала запрошення допомогти у прибиранні. На нього відгукнулися і дорослі, і діти. Усередині приміщення стоїть пил: жінки змітають його зі стін та стелі. Коли востаннє тут прибирали – не пам’ятають. Кажуть: роблять це, аби у їх дітей було місце для культурного дозвілля.

Лариса Галамай, жителька села: «Для початку хочемо зробить ремонт. Щоб наші діти відпочивали нормально,не бігали по чужих селах».

Ірина Приходько, жителька села: «Кожна дитина сидить вдома. І каже: «Мамо, мамо, що мені робити?». От у мене діти кажуть: «Мамо, а куди нам піти погуляти?». Я йому пояснюю: «Піди на майданчик». Так а де мені його шукати?»

Лариса Галамай: «Дітей багацько. От у мене, наприклад, троє онуків. Там п’ятеро дітей у куми. У мене своїх – іще такі, що до школи ходять. І їм насправді нема куди піти».

Коли усередині пил влігся, чоловіки знімають старі лампи – замість них будуть світлодіодні, та вивіски з колишніх вітрин. Викидати їх не поспішають.

«Ми подумали, що тут би була б сцена. Поговорили про фон, він має бути якись світленький, щоб у нас було видно декорації.

Людей, кажуть, небагато приходить на заходи. На тридцять-сорок місць ми можемо тут поставити».

Надворі інші жителі села зішкрябують стару фарбу.

Носять сміття. Наймолодші його сортують. Кожен, хто прийшов, допомагає чим може. Кажуть: хочуть, аби клуб запрацював швидше.

Вікторія Рожок, жителька села: «Ми постійно їздимо в сільський клуб. Сусідній. От кожне свято ми їздимо туди. Нам би якось тут. У нас роки ідуть, у нас дітки ростуть одне під одне».

Ольга Левченко, жителька села:
«Тут можна буде якісь свята, якісь концерти влаштовувати. Не те, що на вулиці десь. Це навпаки краще, мені здається, чим бігати десь по зупинках сидіти, не зрозуміло де. 0:44 Це ще старшому зрозуміло, що на зупинці гуляти не можна, небезпечно, а малий що? Йому хоч кажи, хоч ні, йому все одно».

В управлінні культури формують список необхідного обладнання для майбутнього клубу. За виділення коштів на це депутати голосуватимуть на наступній сесії міської ради наприкінці липня.

Андрій Богдан, міський голова Городні: «Я думаю, що депутати це питання підтримають. Тому що це питання обговорювалось, коли ми приймали це приміщення на баланс з перспективою відкриття тут клубного закладу».

Олена Яцкова, начальниця відділу культури, сім’ї молоді та спорту Городянської міської ради: «Для того, щоб клубу запрацювати, то, я думаю, із такою підтримкою, як сьогодні, ми за два тижні впораємося».

UA: Чернігів

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: Політрудня, клуб, Городнянське ОТГ, UA: Чернігів

Добавить в:
АрменияЦентрКомплект