Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Видеосюжеты » Народний Рух за круглим столом (відео)

Народний Рух за круглим столом (відео)

9 липня 1989 року у Чернігові було утворено крайову організацію Народного Руху України за перебудову. 30 років потому у 2019 році до цієї пам’ятної дати, яка відзначається вже на офіційному рівні, ветерани руху провели круглий стіл.За словами представника українського інституту Національної пам’яті Сергія Бутка, роль народного руху у здобутті Україною незалежності важко переоцінити.

Сергій Бутко, представник українського інституту Національної пам’яті: «Чернігівщина, не зважаючи на голодомор, політичні репресії, вимордовування, заслання, тотальну русифікацію, і все ж таки відродилася, і рух на Чернігівщині виник п’ятим в Україні».

За півроку до створення руху в Чернігові виникло товариство української мови імені Шевченка. Багато членів якого потім стали діячами НРУ. Радянська влада, як згадують учасники тих подій, хотіла взяти цю організацію під свій контроль. Втім, не вдалося.

Василь Чепурний згадує, у час путчу ДКНС у Москві в серпні 1991 року рух став єдиною політичною силою, яка чинила спротив путчистам. Зокрема, з Чернігова то тодішньої Верховної ради республіки надіслали телеграму з вимогою негайного виходу України із СРСР.

Зараз із ветеранів руху у Чернігові залишилось трохи більше півсотні. А сам народний рух досі діє як політична партія.

Сюжет телеканалу «Новий Чернігів»

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: Народний Рух, «Новий Чернігів»

Добавить в:
АрменияЦентрКомплект