Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Видеосюжеты » У Чернігові 300 тисяч відпрацьованих батарейок зберігаються під навісом: коли їх утилізують (відео)У Чернігові 300 тисяч відпрацьованих батарейок зберігаються під навісом: коли їх утилізують (відео)

Понад п’ять тон відпрацьованих батарейок, які за чотири роки назбирали чернігівські волонтери громадської організації «Еко-місто», наразі розміщені під навісом. Керівник організації Сергій Безбородько каже: тривалий час зберігати відпрацьовані джерела енергії таким чином – небезпечно. Досі волонтери могли тримати зібране у своєму приміщенні, від березня зберігати їх там не можуть. Звернулися до управління житлово-комунального господарства, аби батарейки забрали. Начальник відділу екології управління Роман Гурбик каже: тендер на проведення цієї процедури ще тільки оголошуватимуть. Коли заберуть батарейки з вулиці – дивіться у сюжеті Діни Вонг.Так виглядають триста тисяч батарейок, що важать вагою п’ять тон. Їх члени громадської організації «Еко-місто» збирали чотири роки: у школах та вишах Чернігова. Від березня волонтери зберігати самотужки відпрацьовані джерела живлення не можуть.

Сергій Безбородько, керівник громадської організації «Еко-місто»: «У нас до цього часу було волонтерське приміщення, яке ми до цього часу обслуговували. з березня місяця ми, на жаль, уже не можемо його використовувати. Ми звернулися до управління ЖКГ із проханням наші батарейки утилізувати в рамках програми покращення екології».

Тимчасово відпрацьовані батарейки у таких п’ятилітрових пляшках склали під цим навісом. Сергій Безбородько каже: цей пластик не вступає у хімічну реакцію із батарейками, але все одно тривалий час зберігати їх у таких умовах не можна.

«Температура для них ідеальна у місці, яке захищене від прямих сонячних променів. По друге, щоб була постійна плюсова температура. І очевидно, що ми не можемо зберігати тут у сезон осінній або зимовий – адже вони можуть ще більше корозувати і це більш пришвидшить їх розклад».

Деякі пляшки закриті кришками. Якщо їх відкрити, то можна почути звук.

«Це також виділення оцих батарейок. Поступово вони розкладаються, поступово вони корозують. І таким чином небезпечні гази також виділяються».

Сергій Безбородько звертався із офіційними листами до управління житлово-комунального господарства міської ради, щоб батарейки, зібрані волонтерами, забрали.

Роман Гурбик, начальник відділу екології управління ЖКГ міської ради: «Нами було питання розглянуто і прийнято рішення посприяти їм у допомозі. І тому при підбитті всіх підсумків по небезпечних відходах по комунальних підприємствах і якщо вони влізуть, а ми підрахували, що вони влазять і в наші бюджети, і в наші об’єми, то небезпечні відходи громадської організації також будуть утилізовані. Нашою екологічною програмою передбачено 199 тисяч на проведення даних робіт».

За словами Романа Гурбика ці п’ять тон мають забрати разом із тими вісімдесятьма кілограмами батарейок, які назбирали пункти прийому чотирьох жеків міста. Волонтери також намагалися здати.

Сергій Безбородько: «У цих пунктах не було змоги перетримувати таку велику кількість. і управління жкг мало оголосити тендер у травні місяці і нас просили чекати, доки визначиться переможець, пройде вся ця процедура і ми мали ці батарейки передати».

Роман Гурбик: «Буде проведена процедура на сайті прозоро і організація , яка буде визначена переможцем і буде проводити дані роботи. Приїде спеціальна організація, яка і забере на подальшу їх утилізацію. За нашими підрахунками, за нашими планами – десь у середині серпня».

UA: Чернігів

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: ГО «Еко-місто», Сергій Безбородько, батарейки, Роман Гурбик, UA: Чернігів

Добавить в:
АрменияЦентрКомплект