Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Видеосюжеты » Археологи досліджують чи було життя у Новгороді-Сіверському після монголо-татарської навали (відео)Археологи досліджують чи було життя у Новгороді-Сіверському після монголо-татарської навали (відео)

Довести, що монголо-татари не повністю спалили Новгород-Сіверський, коли захопили місто у 1239 році. Таке завдання поставили перед собою ніжинські археологи, які сьогодні почали дослідження території поблизу водонапірної вежі. Про це сказав керівник експедиції Іван Кедун. Два роки тому поряд з цим місцем археологи знайшли залишки будівель Х-ХІІ сторіч. Цьогоріч роботи продовжують.Розкопки археологи почали тут, поряд з водонапірною вежею. Шукають залишки будівель Х-ХІІ сторіччя, каже керівник археологічної експедиції Іван Кедун.

«Вже третій рік досліджуємо. Ця ділянка була заселена з Х сторіччя. Збереглись об’єкти Х, ХІІ ст, 14 сторіччя, 17 і 18. Тому ми продовжуємо розпочаті раніше дослідження.

Ось ми бачимо попередній розкоп. Ось його край. Ось він. До цього моменту у нас був розкоп поряд – ось він. Майже до самого дерева. Тут було Х і ХІ сторіччя».

Археологи шукають підтвердження того, що під час монголо-татарської навали початку ХІІІ сторіччя місто спалили не повністю.

«Найцікавіше буде, якщо вдасться зафіксувати монгольський період - коли монголо-татари напали на місто Новгород-Сіверський. Ми вважаємо, що Новгород-Сіверський не було спалено – тут життя продовжувалось.
Більшість істориків вважає, що прийшли монголи і спалили Україну, згідно з писемними даними. На сьогодні дослідження археологічні показують певні відмінності. Насправді монголи спалили лише ті міста, які дуже сильно пручались загарбанню. Ті, які можна було взяти, використовували, просто з них збирали данину, але їх не нищили. В даному випадку ми спостерігаємо знищену заміську резиденцію князя в монастирі і, можливо, дитинець. Тобто де була основна фортеця, а далі люди продовжували жити».

Розкопки триватимуть два тижні.

UA: Чернігів

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: Новгород-Сіверський, археологи, дослідження, розкопки, UA: Чернігів

Добавить в:
АрменияЦентрКомплект