Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Видеосюжеты » На Івана Купала народний хор влаштував свято для менян (фото)


На Івана Купала народний хор влаштував свято для менян (фото)

Участь Академічного народного хору Чернігівського обласного філармонійного центру (художній керівник та головний диригент, заслужений діяч мистецтв України Володимир Коцур, балетмейстер - Віктор Войников) у купальських святкуваннях на теренах області є традиційно бажаною. Саме тому без прославленого колективу нині на Чернігово-Сіверщині фактично не проходить жодне масштабне обрядове дійство. Так було і цього разу.

5 липня 2019 року Академічний народний хор на запрошення Менської міської ради став справжньою прикрасою свята "На Івана Купала", що на березі мальовничої річки проходило у місті Мена. Програма вечора була досить насиченою. Артисти виконали вокально-хореографічну композицію "Ой на Івана", пісні-хороводи “Заплету віночок”, «Квітка душа» тощо.


Івана Купала є одним із найулюбленіших літніх свят в українців. Тож почувши у виконанні хору улюблені багатьма пісні і танці, меняни завзято підхоплювали їх – вливалися до хороводів або підтримували артистів своїм співом. Але найцікавіше було інше - те, заради чого, власне, більшість людей і прийшла на свято. Це, звичайно ж, плетіння вінків, які в завершенні вечора незаміжні дівчата пускали на воду, а також символічне запалення багаття, через яке закохані пари стрибали, щоб перевірити міцність своїх стосунків. А хтось стрибав, щоб очиститись від хвороб і невдач на весь рік – аж до наступного свята Івана Купала.

Прес-центр Чернігівського обласного філармонійного центру фестивалів та концертних програм
Фото Валерія Тихонова, м. Мена

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.


Теги: Івана Купала, святкування, філармонія, Мена

Добавить в:


ЦентрКомплект