Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Видеосюжеты » Чернігів відгуляв Івана Купала (відео)Чернігів відгуляв Івана Купала (відео)

Свято Івана Купала у Міському Парку культури та відпочинку зібрало тисячі чернігівців. Ще б пак, на головній сцені з 6-ї години вечора відомі колективи задали тон та створювали незвичну драйвову атмосферу. Першими свій виступ розпочав музичний колектив «Jam Bubble Band».Купальська ніч повертає когось в дитинство, а когось і в юність. Колись гуляли до пізньої ночі, дотримуючись всіх традицій, каже депутат Чернігівської обласної ради Валерій Куліч.

Такий обряд, як розпалення вогнища, ще треба довго чекати, а тому достатньо часу, аби пройтися парком та розгледіти, що тут відбувається цікавого.

Гончар Микола Тараненко приступив до виготовлення горщика із глини. Дівчинка Марго дуже зацікавилася даною справою, тому із задоволенням взялася робити шедевр спільно із паном Миколою.

Під звуки бадьорої музики, яка доносилася сюди, треба сказати робота у майстрів пішла дуже швидко та злагоджено. Та поки ми спостерігали, трошки далі люди насолоджувалися козацькою стравою – кулішем. Рецепт класичний і дуже простий.
Поласувати гаряченьким міг будь-хто, а тому й не дивно, що через півгодини вже майже було пусто. Містяни підтвердили, що приготовлено було на найвищому рівні.

Підзарядившись, знімальна група пішла освоювати не легку професію коваля. Валерій Нікоренко із залізом на ти вже більше 20 років. З-під його рук виходить чимало корисних побутових виробів і не тільки.

Не дивлячись на те, що доведеться не просто, я не змогла встояти та не спробувати себе. А тому пан Валерій на вогнищі розколов залізо, а мені доручив стукати потім по ньому молотком, аби врешті вийшла підковка.
Через деякий час ми побачили гарний результат. А треба сказати, що це все ж таки справа чоловіча, а тому краще повертатися до сцени та насолоджуватися співами гурту із столиці «Володар». Дівчата та хлопці співали купальські пісні, які збирали з Чернігівського, Корюківського та Бахмацького регіонів.

Народ розважався як міг. Жінки, які вірять в чудо, залюбки взялися задумувати бажання та чіпляти яскравих стрічок на дерево. А потім, хто більш сміливий, взяв участь у масовому танку.

Загалом це свято має залишитися в пам’яті містян на довго, переконаний депутат Чернігівської обласної ради Валерій Куліч, який побажав всім веселого відпочинку.

Після 10-ї години вечора відпочивальників розважав чернігівський відділ союзу українок, який вже 30 років ось тут на цьому місті знайомить чернігівців з обрядами та стародавніми купальськими традиціями. Ольга Журило розповіла, головне до цього дня належно готуватися. Обов’язково дівчатам потрібно сплести вінок, який нікому не можна давати міряти, або ще страшніше, продати. Бо вважалося, таким чином ти віддаєш свою долю.

Та тут публіка зібралася здебільшого, яка знається на цих речах, а тому з радістю і нам розповіла, що є обов’язковим у процесі святкування Івана Купала.

Та поки до справжнього вогню далеко. Спочатку потрібно було спустити сплетені вінки з запаленими свічками до води. Краще це робити у чистій річці, де немає ряски як тут, тоді вони будуть плисти та шукати нареченого. Після так званого ворожіння всіх присутніх чекав сюрприз – фаєр шоу.

І ось на сам кінець, біля першої години ночі відбулася спалення так званого опудала Купала. Вогонь піднявся дуже високо, а тому тим, хто планував стрибати, потрібно було чекати, аби здійснити задумане.

До речі, громадський транспорт працював до 1:30.

Сюжет телеканалу «Новий Чернігів»

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: свято, Івана Купала, гуляння, «Новий Чернігів»

Добавить в:
АрменияЦентрКомплект